Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mi van ha nem fizetem be a...

Mi van ha nem fizetem be a BKK büntetést, mert nem volt nálam jegy és megbüntettek?

Figyelt kérdés
Budapesten történt a villamoson 1 hónapja.

2017. okt. 16. 17:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nem volt nehéz, kikerestem a BKK honlapján - amúgy ezt Te is megtehetted volna:


"Aki tartozását 30 napon belül nem egyenlíti ki, az a 16 000,- forint alappótdíjon felül 16 000,- forint késedelmi díjat és 500,- forint eljárási díjat (összesen 32 500,- forintot) köteles fizetni.


Ha a 30 napon túli pótdíjösszeg sem kerül rendezésre, a jogos követelések behajtása érdekében a BKK Zrt. fizetési meghagyás kibocsátását kezdeményezi. A fizetési meghagyással szemben tett ellentmondás esetén az eljárás peres eljárássá alakul. A jogerős fizetési meghagyás, illetőleg a peres eljárás eredményeként hozott, az utast elmarasztaló bírósági jogerős döntés alapján a BKK Zrt. végrehajtási eljárást is kezdeményezhet.


A pótdíj megfizetésének elmaradásakor a BKK Zrt. jogosult a pótdíj behajtásával összefüggésben, a pótdíj összegén felül felmerülő valamennyi költségét (eljárási díj, ügyvédi munkadíj, postaköltség és a kifizetés napjáig járó kamat) az utasra hárítani."


Ha 2x is megbüntettek, akkor jó eséllyel a 2x32.500 (65 ezer ft) helyett kb. 100 ezret kell majd fizetned a Követeléskezelői/végrehajtói díjjal együtt...


"Így múlik el a világ dicsősége..." - akarom mondani így lesz a 2x8 ezer, azaz 16 ezer ft-ból minimum 100 ezres tartozás. "Okos" dolog nem befizetni :D

2017. okt. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 D. Brasco ***** válasza:
100%
Szoktak mondani hogy ha magányosnak érzed magad és nem keres senki,próbáld ki hogy egy hónapig em fizeted be a csekkeket!Aztán majd rájössz.........
2017. okt. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Nagyipapi válasza:

Már kétszer elkaptak ?

Szerintem nem veszed komolyan !

Gyorsan fizess !

MÉG MINDIG jobb lenne most fizetni- mintha viszik az értékedet, vagy a szüleidét !

A HATÓSÁG NEM FELEJT ! NE REMÉNYKEDJ !

F I Z E S S ! :(

2017. okt. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, gondolkodj már el egy kicsit:

A helyszíni bírság 8 ezer ft. Most olvastam, hogy ha 2 napon belül befizeted, akkor lehet pótlólagos befizetésű helyszíni bírságot kérni - ez 2x 8 ezer =16 ezer ft. Ennyivel megúszhattad volna.

A havi bérlet 9.500 ft, ha felnőtt vagy - még mindig olcsóbb befizetni a büntetést, mint a havi bérlet. Nem, te nem fizetted be, így az egyik már 30 napon túli, ami 32.500 ft, a másik mondjuk 30 napos, az még "csak" 16 ezer ft. Ha az is elmúlt 30 napos, akkor az is 32.500 ft, az ö9sszesen eddig 65 ezer ft, amit követel rajtad a BKK. Ha ezt átadják követeléskezelőnek, majd végrehajtónak - és hidd el, megteszik - akkor a végrehajtási díjjal együtt valóban 100 ezer ft-ot fognak legalább behajtani. 16 ezer helyett. Megéri? Te tudod...

11-es vagyok

2017. okt. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Mennyi a maximum bírság ?
2017. okt. 18. 01:32
 16/18 anonim ***** válasza:
Nincs maximum bírság. A rekorderek milliós tételekig elmennek.
2017. okt. 18. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Mennyi a maximum bírság ?"


Kérdező, most már kezdem azt hinni, hogy Te szórakozol velünk...

Csak szólok, hogy már megvan a jövő évi (jan.1-től) törvénytervezet, amelyben szigorítják a végrehajtást, jobban odafigyelnek majd a fedezetelvonásra, stb - épp tegnap olvastam.

2017. okt. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
37%
Gratulálok! Sajnáltál 400 forintot egy jegyre, most több tízezerrel tartozol. Cigány vagy amúgy? Csak mert ez tipikus cigó viselkedés.
2017. okt. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!