Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Pécsre vagy Debrecenbe érdemes...

Pécsre vagy Debrecenbe érdemesebb utazni most?

Figyelt kérdés
A város látnivalóit és a szórakozási lehetőségeket is figyelembe véve ti melyikre szavaztok? Debrecenben pl. van a nagy élményfürdő, Pécsen viszont van a Zsolnay negyed és a szép főtér.

2017. okt. 24. 16:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Ez olyan jól összeszedett ismertető, némi hiányosságokkal: kimaradt a debreceni MODEM a múzeumok felsorolásából (a Posta és a Rock-múzeumot már ne is említsük), és sok minden egyéb: a sportolási lehetőségek mindkét várossal kapcsolatban kimaradtak.

Ja: és Debrecenben a villamos mellett trolik is vannak.

Kimaradtak a színházak és a koncert helyszínek is. No meg az igazi nagyrendezvények: Virágkarnevál, Hortobágyi Hidivásár, stb. Pedig ezek is benne vannak az ismertetőkben...

2017. okt. 28. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 11!


A felsorolás nem volt teljes körű egyik városnál sem. Valóban kimaradt, mint ahogy Pécsen is kimaradt 35 múzeum a 40-ből, mivel csak 5-öt említettem meg név szerint, amiket szerintem leginkább érdemes meglátogatni, de ez nyilván érdeklődési kör kérdése is... Ráadásul korábban azt „hazudtam”, hogy csak 30 van, mert nem számoltam meg pontosan... Meg valóban gonosz módon Debrecennél is kifelejtettem a MODEM-et pl., el is fogok mindjárt süllyedni szégyenemben....

De akkor tessék, múzeumok Pécsen: [link]

Múzeumok Debrecenben:

[link]

Remélem ez már neked is elég teljes körű, bár ebből jóval nehezebb kihámozni, hogy melyikek azok, amiket érdemes lehet meglátogatni. Ezekre egyébként a kérdező is rá tud keresni, így szerintem nem a konkrét felsorolás érdekli, hanem az, hogy valaki ezek közül ajánljon párat, amit szerinte érdemes megnézni. Én ezt megtettem mindkét városnál. Mivel valósaznűleg nem ismerem mindkét várost teljesen, de valósznűleg nem is egyformán, így nyilván kiamradhattak dolgok, ezeket mások majd leírják. Én a saját tapasztalataimat írtam le, segítő szándékkal. Nem volt célom teljes körű felsorolást nyújtani egyik városról sem, semmilyen tekintetben. Mégis szerintem sokkal objektívebben és pozitívabban nyilatkoztam mindkét helyről, mint te bármelyik hozzászólásodban is tetted... Ha hiányolsz valamit, nyugodtan írj róla, de segítő szándékkal, ne pedig az előző hozzászólókat számonkérve...


Egyébként a szobrok, terek, szökőkutak és egyéb látványosságok is kimaradtak mindkét városnál (pl. Debrecenben az egyetem főépülete előtti szökőkút, Pécsen meg a Szent István téri szökőkút, hogy csak a legismertebbeket említsem, bár télre ezeket úgyis ki fogják kapcsolni)... Az építészetileg különösen szép épületek felsorolása is kimaradt, mivel olyan sok van belőlük. A szerintem főbb látványosságokat soroltam fel, és azért linketem be az ismertetőket, hogy a kérdező utánanézhessen részletesen annak, ami érdekli. Egyébként az ismertetőkből sok minden kimarad, meg ezekre bárki rá tud keresni, nyilván azért tesz fel valaki ilyen kérdést, mert nem az, vagy nem olyan formában érdekli, ami az ismertetőkben szerepel.


Bár te érdekes módon Debrecennél hiányolod, de Pécsen is kimarartak az igazi nagyrendezvények: POSZT, PEN, Pécsi Napok, adventi vásár, stb. A Virágkarnevál meg a többi rendezvény meg szerintem nem mostanában lesz, de tényleg nagy hiba volt kihagyni, habár a kérdező arra kíváncsi, hogy MOST hova is miért érdemes utazni...


Egyébként szerintem a kérdés éppen azéárt lett feltéve, hogy mindenki leírhassa bármelyik városról (akár csak az egyikről), hogy miért jó vagy rossz. Te is megtetted ezt: először (a 4-esben, gondolom, az is te vagy) leírtad, miért rossz Pécs (bocsánat, nem is azt, hanem a „benyomásaidat”), most meg arról írkálsz, hogy nekem meg a többieknek miről kellett volna még írnunk (persze csak a jó dolgokról és csak Debrecen kapcsán), habár így is sokkal többet írtunk mindkét városról, mint te. Most te leírtad, mindenki örül. De ezt tehetted volna segítő szándékkal és jóindulattal is, nem pedig kötekedve. Nem várható el mindenkitől, hogy mindkét várost részleteiben ismerje, azért válaszolunk többen is. Érdekes, hogy Pécsnél nem felejtetted el megemlíteni a Hősök tere mögötti külvárosi részt, ami szerinted olyan, mint „Calcutta” (habár egy átlagos turista úgysem fog soha odakeverdni, és ezért semmi jelentősége nincsen), míg Debrecen problémásabb „külvárosi” részeiről elfelejtettél szólni. Minden hozzászólásodat ez a kettős mérce hatja át.


A konkrét sportolási lehetőségeket akár te maghad is felsorolhattad volna (pl. ha már Debrecent preferálod, ajánlhattad volna a kérdezőnek a Sport Hotelt mint szálláslehetőséget), ha már annyira hiányolod. De mindig kötekedni a legkönnyebb. De te már a 4-es hozzászólásban is megmondtad, hogy szerinted Pécsen minden régi (a TV-torony idén elkészült új díszkivilágításáról pl. megfeledkeztél, pedig az sem a Kádár-korszak maradvána), vagy zárva van, meg semmi nem olyan, „amilyennenek várná az ember”. Arról megfeledkeztél, hogy 2010-ben Pécs Európa Kulturális Fővárosa volt, és akkor nagyon sok dolog fel lett újítva, bár a TV-torony pl. valóban nem, de azért szerintem a kilátás ettől még nagyon szép onnan... De minekutána te már eldöntötted, hogy a kérdezőnek Debrecenbe kell mennie (leglaábbis eléggé ezt sugallja, hogy rögtön a pécsi látványosságok leszólásával kezded, utána mag csak Debrecennél hiányolod 1-2 olyan programlehetőség felsorolását, amik amúgy mindkét városnál kimaradtak...). Nem értem, hogy ezek után hogy mer valaki ellentmondani kinyilatkoztatásaidnak. :P Még egy tanács számodra: ha a jövőben a kérdésekre inkább segítőkészen és nem lesajnálóan vagy kötekedően válaszolnál, mindenkinek sokkal jobb lenne.


Ja, és nem az számít, hogy van-e villamos vagy troli, hanem az, hogy az egyes helyszínek mennyire megközelíthetők tömegközlekedéssel, és bár Pécsen csak busz van, a járatsűrűség a frekventált helyeken így is van olyan jó (már ha nem jobb), mint Debrecenben (villamos és troli ide vagy oda...).


Egyébként amikor én utoljára Debrecenben voltam, akkor a Déri múzeumot épp renoválták, a Nagyerdő meg fel volt túrva, tehát azért ott is megesik, hogy zárva van ez-az vagy nem olyan, mint amilyennek várnád. Ezeket nem említettem, mivel egyrészt átmeneti dolgokról van szó, másrészt én nem kívánok senkit sehhonnan sem elriasztani, mivel ezeket mostanra már befejezték, így nincs jelentőségük, és tényleg mindkét város nagyon szép. Pécsnél meg pont leírtam, hogy konkértan mi az, ami most zárva van, mivel a kérdés mostanra vonatkozott. De azt sem említettem pl., hogy pl. a pécsi állatkert is most lett teljesen felújítva és nagyon szép lett. Meg bárhova utazol, általában sosem pontosan olyan semmi, amilyennek várnád (mivel általában más, de nem feltétlenül jobb vagy rosszabb), ha tudnád előre, akkor nem lenne értelme odamenni.


Ha bárkinek bármi kérdése van még itt, szívesen állok rendelkezésére.

2017. okt. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
A mostani novemberi időszak érdekelne egyébként, hogy épp ha rossz idő van mit csinálunk.
2017. okt. 28. 12:12
 14/14 anonim ***** válasza:
26%
Debrecenben lakok jelenleg és eltekintve a szórakozási lehetőségekről, nem árt megemlíteni a mindennapokat sem. Szerintem egy napnál többet nem érdemes itt elvesztegetni, ha csak nincs valami indok rá. A közlekedés már néha rosszabb mint Budapesten, nagyon rosszul van koordinálva az egész lámpa rendszer. Nincs olyan, hogy zöldhullám. Ja és szinte állandóan sz*r szag van. Szerintem az egyetlen nagy különbség Debrecen, Pécs és környéke között, hogy itt Debrecenben kedvesek az emberek, segítőkészek. Gyerekkorom óta, az idei évig, heti vagy napi rendszerességel jártam be Pécsre, van némi összehasonlítási alapom. Igazából egyik várost se nagyon méltatnám szépnek nevezni, arra ott van Szeged. Debrecenben a Nagyerdő, és ahol lakom, tele van prostikkal, míg Pécsen eggyel se találkoztam, pedig jártam esténként a várost és ott is vannak. Viszont Debrecenben kevesebb "kisebbséggel" találkoztam eddig, Pécsen kell némi bátorsag egyedül járkálni, még nappal is. A szolgáltatások nem olyan jók, hol nincs víz, hol nincs gáz... Ami elég szomorú egy ilyen nagy városhoz képest. Köztudott, főleg az idősebbek terén, hogy a hithű Alföldiek közlekedése, nem a legjobb/legbiztonságosabb (azaz sík vidékről letérve, nem tudnak vezetni, tisztelet a kivételnek), erre a 4es jó példa. Még a vízhez visszatérve, jó vegyszeres...nem innék a csapból, és ha tehetném, nem is fürdenék itt, ez az Atomkiban is kilett mutatva, van belső forrásom. A levegő szennyezetsége sem alacsony, de az északi rész a "legtisztább", nem olyan rég végeztek kutatást róla (Debrecen). Baranya és Tolna megyei kutak elég tiszták, csak egy két falunál kell agyon vegyszerezni a vizet, tudnék is rá 2 konkrét falvat említeni. Van olyan kút, ahol már inni lehetne belőle, de ugye a szabályok miatt, nem vezethetik be a főveuetékekbe egyből. A vizeseknél rendszeresen kannáznak belőle, és azt viszik haza. Most így hirtelen ennyi jutott az eszembe, és szerintem nám árt az ilyenekről sem tudni.
2017. okt. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!