Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Melyik a legszebb-, illetve a...

Melyik a legszebb-, illetve a legélhetőbb város/település az országban?

Figyelt kérdés
És párhuzamban melyik a legcsúnyább/legélhetetlenebb város/település az országban?

2018. jan. 7. 12:22
 1/2 anonim ***** válasza:
64%

Legélhetetlenebb: Budapest. Katasztrófa, büdös, koszos telis teli szeméttel és hajléktalannal. Éltem ott 5 évet, soha többé.


Legszebb: Balatonparti települések, Vác.

2018. jan. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Legszebb, legélhetőbb: Szeged (4 évig éltem itt, amíg fősulis voltam), és Győr (jelenleg itt élek most, és imádom). Mindkettő gyönyörű város, folyókkal, hidakkal, hangulatos, élénk társasági élet, sok programlehetőség. Biciklis közlekedés szempontjából is kiemelkedőek.


Legcsúnyább, legélhetetlenebb: Pécs, illetve Komló. Komló a szülővárosom, de ma már annyira ritkán teszem csak be a lábam, amennyire csak lehet. Büdös, retkes, teli csövesekkel, cigányokkal. Mindenhol szemét, este jobb ha ki sem mész az utcára, olyan jó a közbiztonság. Kulturális élet nulla, egy gettó az egész város, nem csoda hogy olyan olcsók a lakások, mindenki csak menekül onnan.

Pécs: ide jártam középsuliba, kollégista voltam, szóval mondhatni 4 évet éltem itt is. Hát nem sokkal jobb mint Komló, rohamosan pusztul le, a városvezetés minden pénzt ellop. Itt is minden teli van kéregető, agresszív csövesekkel. A városnak nincs egy normális strandja, olyan szórakozóhelye ahová nem a söpredék jár.


Bár Komlón töltöttem a gyerekkoromat, már akkor sem tetszett, én szebb helyen akartam élni. Mikor átmentem Pécsre gimnazistaként, bár jobb volt valamivel, de itt sem éreztem jól magam. Mikor fősulisként Szegedre kerültem, hát mintha egy másik bolygón lennék. Boldog voltam, hogy végre egy szép helyen élhetek, nem is hiányzott sem Pécs sem Komló, imádtam ott lenni. Aztán mikor fősuli után munkába álltam, pár hónap múlva egy volt csoporttársamtól kaptam egy jó állásajánlatot Győrben, azóta itt élek. Imádom ezt a várost, bárcsak itt nőhettem volna fel, sok rossz emléktől megkímélhettem volna magam. Most az a cél, hogy a szüleimnek is szerezzek lakást, és ideköltöztessem őket, el a komlói gettóból. Majd ők is meglátják, hogy mennyivel jobb az élet egy valóban élhető városban.

2018. aug. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!