Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Nálunk miért nem annyira...

Nálunk miért nem annyira népszerű a telelés?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy külföldön eléggé népszerű a telelés, ami ugyanazt jelenti számukra, mint a nyaralás csak télen és ezt rendszerint a hosszú szünet alatt szokták megejteni a családok. Nálunk ez a telelés miért nem terjedt el?

2018. febr. 11. 02:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyagi okokból. Mert nagyon sok család még nyaralni se tud elmenni.
2018. febr. 11. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Vannak ismerőseim, akik járnak telelni is. De a legtöbb ismerősömnek még a nyaralás max egy hosszúhétvége (ha egyáltalán), mert többre nincs pénzük.

Na meg a német kollégáimnak alapból 30 nap szabijuk van, nekem 24. Au kapásból több, mint egy hét plusz.

2018. febr. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Nálunk is népszerű, csak síelésnek hívják. Rengeteg ismerősöm egyetemistáktól kezdve felnőtt 50+ éves emberekig eljár síelni. Főleg januári időszakban.


Vagy vannak akik csak szimplán kirándulásnak hívják, mi is szinte minden évben elmegyünk pár ismerőssel 2-3 napos városnézős kirándulásra.


Illetve sokan alapból nem különböztetik meg a téli és nyári szabadságot, és ugyanúgy nyaralásnak hívják akkor is, ha télen mennek el melegebb klímájú helyre.


Vagy én magam például inkább "őszölés" meg "tavaszolás" híve vagyok, olyankorra kérem ki a szabadságom, olyankor szeretek jönni, menni. Tavasszal és ősszel az egyik legszebb a természet, lemegy a nagyobb turistaszezon és olyankor a legjobb 25 fok körüli az időjárás. Télen-nyáron inkább ülök bent a melegben-klímában.


Szóval alapvetően népszerű a "telelés" csak nincs rá külön kifejezés aggatva.

2018. febr. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Azért mert a nyaralás a népszerűbb az mellett meg telelésre már nem nagyon futja, meg télen ott vannak az ünnepek is.
2018. febr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A síelést ne keverjük ide, azt az iskolák szokták szervezni. A telelés számomra azt jelentené, hogy legalább 5 napra, de inkább 1 hétre elmegyünk egy hotelbe vagy kinek mi szimpatikus és a problémákat magunk mögött hagyva kikapcsolódunk, túrázunk, felfedezzük a várost, szétnézünk a környéken. Ez Ausztriában és Németországban úgy tudom, hogy elég népszerű és talán az év végi ünnepek környékén van a csúcsa ennek. Olyanról is hallok, hogy sokan a karácsonyt és a szilvesztert sem otthon töltik, nem a rokonok látogatása megy, mint nálunk, hanem elutaznak telelni.
2018. febr. 11. 15:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem évi 6 nap szabadságom van. Szerinted ebbe mi fér bele?
2018. febr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5

Egy átlag osztrák meg német család havi 5-8 ezer euróból él alsó hangon. Meg több a szabadságuk.

2018. febr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"A síelést ne keverjük ide, azt az iskolák szokták szervezni."

Nem csak iskolák szervezik, az emberek maguk mennek. Innentől miért ne "keverjük" ide?


"A telelés számomra azt jelentené, hogy legalább 5 napra, de inkább 1 hétre elmegyünk egy hotelbe vagy kinek mi szimpatikus és a problémákat magunk mögött hagyva kikapcsolódunk"

Igen, sokan ezt csinálják.


De ahogy elnézem, csak az a jó válasz, hogy magyar ember még nyaralni sem megy mert szegénység és szomorúság van...

2018. febr. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendben van, de az nem telelésről, hanem kifejezetten a síelésről szól. Teljesen más dologról van szó. Én is ki szoktam utazni néha a bécsi vásárra karácsonykor, de az nagyon messze van attól, hogy telelésnek hívjam.
2018. febr. 11. 17:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Mert az embereknek nincs rá kerete. Sokaknak a nyaralásra sem. Akik arra azért össze is kuporgatnak, jó eséllyel mégegyre már nem jut.

Mi fiatalok vagyunk jó fizetéssel, még is el kell gondolkodnunk sajnos, hogy nyaralunk, esküvőt szervezünk, vagy hitelt előtörlesztünk. Együtt mindez nem megy és akkor telelésről ne is beszéljünk.

Valakinek egyébként a síelés is felér egy teleléssel. Több ilyen ismerősöm is van. Engem nem vonz, ezért nem érezném olyan kiruccanásnak, amire szívesen fordítok.

2018. febr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!