Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Az angoloknak vagy amerikainak...

Az angoloknak vagy amerikainak olyan Magyarországon lenni és nyaralni, mint a magyaroknak pl. Csernobilban vagy egy romániai putriban?

Figyelt kérdés
2010. jún. 7. 23:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem olyan nekik itt nyaralni mint nekünk nem nyaralni sehol...
2010. jún. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

hát kb., de csak akkor, ha egy faluba mennek.

de a többség úgyis a fővárost nézi meg, max. Hévízet, ott meg vannak szép helyek, luxushotelek.

a város igaz, hogy tele van falfirkával, meg szeméttel, de ugyanez a helyzet New Yorkban is egy ismerősöm szerint, aki élt ott. azt mondta, ott még több a szemét, vagyis nem lepődnének nagyon meg. max. az elhanyagolt épületeken, de ha egyszer nincs pénz...

2010. jún. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
62%
igen
2010. jún. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
miért hiszi azt mindenki, hogy UK és USA Kánaán....putribb helyek vannak ott, mint nálunk a legutolsó cigánytelep
2010. jún. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

06:25ös

Végre valaki, aki szintén nem érti ezeket a dolgokat! Nem győzöm magyarázni, hogy nem, nem néznek minket putri helynek és egyáltalán nem úgy gondolnak ránk, mint mondjuk mi a romániaiakra. Ami amúgy szégyen és gyalázat! Az angolok például sokkal nyitottabbak, mint mi magyarok. Lehet, hogy elnyomók voltak éveszázadokig, ami mi szemünkben, kegyetlen dolog, hisz mi meg az elnyomottak kategóriába tartoztunk, de mindez idő alatt ők megtanulták azt is, hogy az emberek sokfélék és vannak még érdekes helyek a sajátjukon kívül is. Én regeteg angollal/brittel találkozom és még egyszer sem néztek le. Illetve, de! Addig amíg azt hittem, hogy engem lenéznek és amíg az hittem én is, hogy "putri" helyről jöttem. Aztán megismertem őket, és rájöttem, hogy dehogy van ez így! Úristen! Mi magunk teremtjük magunknak ezeket a megkülönböztetési fóbiákat!


Szóval igen... kb olyanok mint mi. Vannak közöttük nyitottak, aki ide is úgy jön, mint közülünk sokan Romániába, hogy klassz hely lesz és persze vannak olyanok is mint közöttünk szintén sokan, hogy hát oda nem megyek, mert tuti putri!


Ez nem a nemzeten, hanem az emberen múlik!


Szóval hajrá mindenki! Legyünk büszkék arra, hogy kik vagyunk, mink van mert igenis vannak értékeienk és akkor ők is ezt fogják látni.

2010. jún. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
80%

Sziasztok! Hát tényleg nincs Kánaán se Angliában, se az USÁ-ban, tévedés azt hinni. Viszont saját tapasztalatomat megosztom veletek. Volt egy német cserediák nálunk vendégségbe és "véletlenül" kihallgattam, amikor hazatelefonált. Egész idő alatt nyafogott, hogy milyen lepukkant itt minden, a vonatok "sz@rosak" és NDK-feeling van... Nem sértődtem meg ezen, inkább arra gondoltam, hogy mennyit fog még ez az elkényeztetett kisköccsög csalódni, mikor kikerül a nagyvilágba... :D

A jót könnyű megszokni. Viszont a rosszabb anyagi helyzetben felnövő gyerekekből harcos túlélők lesznek.

2010. jún. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
54%

"mint mi a romániakra?"há már meg ne bocsáss, de miben különbözől te tőlem??

én romániai vagyok, s az már rögtön putri

mintha, Magyarországon nem lennének lerobban területek szemét stb .

2010. jún. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

14:07... nem tudom, hogy tőlem idéztél e, de ha igen, akkor elnézést kérek. Abszolút nem az volt a szándékom, hgoy megsértselek, sőt! Válaszomból inkább azt szerettem volna kiélesíteni, hogy mi sem vagyunk különbek... csupán azért hoztam fel Romániát példának, mert a kérdező ezt az országot jelölte meg a kérdésében. Amúgy bennem semmi negatív érzés sincs Romániával vagy bármelyik másik országgal kapcsolatban, sőt!

Tehát még egyszer elnézést, ha félreérthető voltam és ezzel megbántottalak. Nem állt szándékomban.


A kérdező részére még valami eszembe jutott:

Pár éve, talán 2003-ban meglátogattak minket belga kollégák. Ők előszőr jártak a "keleti blokkban" és igazából nem tudták mire számítsanak. De miután mászkáltak egy kicsit Bp-n, kerek szemekkel mondták, hogy hihetetlen mennyire "posh" a város. Bocsánat, hogy ezt az angol szót használom, de nem tudom, hogy pontosan hogy is lehetne fordítani, talán előkelő, elegáns, gazdag... ilyesmi, ha valaki tud angolul jobban érti, hogy pontosan mit is jelent. Mondták, hogy nem mernek lemenni a metróba, vagy egy shopping centerbe, mert nem érzik magukat illendően felöltözve hozzá. Nekem ez mulatságos volt, aztán én is elmentem Belgiumban és volt szerencsém sétálni Brüsszelben, Antwerpenben... hááát... javaslom egy túrára mindenkinek. :D

2010. jún. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

a posh-t puccosnak is lehet fordítani.

ami a fővárosi bevásárlóközpontokra nagyon is igaz.

de magára a városra nem.

2010. jún. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
35%
-.-' ... Ez pont olyan rosszul eshet egy romániainak, mint neked ez az US-ás vélemények... Na de mind1... Mind a 2 országnak vannak hiányosságai és jó tulajdonságai...
2010. okt. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!