Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ti Magyarországon belül hol...

Ti Magyarországon belül hol nyaraltok? Mentek nyáron 1 napos kirándulásokra.

Figyelt kérdés

Ha tudjátok már a Hotelt kérlek osszátok meg!

Mi a párommal diákmelózni fogunk. Valószínűleg kisebb kirándulások fognak beleférni. Illetve nyár végén/ szeptember elején egy hosszúhétvége az összegyűjtött pénzünkből. Konkrét tervünk még nincs. Ötleteket merítenénk! Köszönjük :)



2018. máj. 8. 09:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

Mi mindig Miskolctapolcára megyünk a Barlangfürdő miatt.

Szállásunk mindig a Kikelet hotel. Barátságos, tiszta, és közel van a fürdőhöz. Az ára is tökéletes. ( de csak reggelizni érdemes ott, mert a vacsora drága, a környéken vannak olcsóbb éttermek is)

2018. máj. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
64%

Nekem alap a Balaton, nagyon szeretem. Idén mondjuk valószinűleg kimarad. Lesz viszont Köröspart, elég fullextrás házakat lehet bérelni, igaz nem két főre, hanem nagyobb társaságnak (medence, jacuzzi, szauna, stb). Ahová még szívesen mennék az a Zemplén, a Káli-medence, Őrség, Zselic. Hamarosan :)

De attól is függ, hogy mit részesítetek előnyben: pancsolás, kirándulás, túra, aktív program, kultúra, városnézés...

2018. máj. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
8%

Én külföldet ajánlanám.

A közhiedelemmel ellentétben olcsón meg lehet úszni egy külföldi, néhány napos kiruccanást.

Manapság már szinte minden európai országba repül fapados légitársaság, ahol néhány ezer forintért (per fő) kifoghatsz retúrjegyet. Szállást is olcsón lehet találni, főleg, ha megelégedtek a hostelekkel.

Szerintem Magyarország nagyon unalmas ország, nem szeretek ebben az országban nyaralni, nincsenek igazán különleges turisztikai attrakciók.

2018. máj. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

3-as olvasni tudsz? Magyarországon belül kérdezi. Ha unalmas az ország, akkor vajon miért jár ennyi turista hozzánk? Én voltam több helyen külföldön, 1 hétre, ez alatt mindent kiismertem és mintha ott laktam volna annyira kiismertem. Minden csoda 3 napig tart. Kikapcsolódni nálunk is van sok lehetőség, nem kell sorba állni a repülőre várva, csomagokat cipelni, várakozni stb.

Lehet sok helyen túrázni, piknikezni, akár pest körül, balaton körül, várakat nézni, élményparkokba elmenni, gyógyfürdőkbe, bicikli túrázni, barlangokat látogatni, kastélyokat én járok akár a bakonyba, akár a bükkbe, bárhol lehet szállást találni.

2018. máj. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mindenkinek ment a zöld. A hármasnak is igaza van. Tényleg nagyon jó árban lehet utazni repcsivel. Főleg, ha már nincs diák kedvezményed vagy fiatalkorú máv kedvezményed. De most főképp itthon szeretnénk szétnézni, mert ez most olcsóbbbak tűnik. Illetve sokat melózunk majd. Kedves második! Ezek a full extras nagy csaladoknak/barati tarsosagoknak valo apartmanokat hol talalod? Szallas.hu? Ebben nem vagyok otthon! Nagyon szepen koszonom a segitsegeteket! Meg nyugodtan irhattok, segitsunk egymasnak. Mi pestiek vagyunk: gondolkodtunk Gyor-Sopron-Becs kirandulasban, de kocsi nelkul draga lenne. Egy napos utak: Esztergom Parkannyal (bazilika, foter megnezese, kisvonatozas, vadas thermal), velencei to (strandolas), Duna menten valahova lemenni, eszaki orszaghatar kozeleben van egy horgaszto. Budapestiek vagyunk azert ebben gondolkodunk.
2018. máj. 8. 12:33
 6/17 anonim ***** válasza:
12%

"Ha unalmas az ország, akkor vajon miért jár ennyi turista hozzánk?" ---> Ezek a "turisták" nagyrészt átutazó románok, ukránok, szerbek és moldávok, akik 1-1 éjszakát töltenek az autópálya menti panziókban. Ők amilyen gyorsan tehetik, húznak Nyugat felé.

A "turisták" másik részét a magát részegre leivó, járdára hányó, éjszaka üvöltő, bedrogozott nyugat- európaiak teszik ki, akik azért jönnek Magyarországra, mert itt olcsó a pia. Ha drágák lennének az alkoholos italok, akkor senki sem jönne ide.

Csupán néhány tízezer turista jön ide valódi turisztikai (városnézés, várlátogatás, stb.) céljából.

Sok román, szlovák, ukrán és szerb turista valójában külhoni magyar, akik szintén nem turisztikai célokból jönnek ide, hanem rokonokat látogatni, stb.

Meg aztán vannak katasztrófaturisták is, akikre inkább ne legyünk büszkék.


Magyarország szerintem irtó unalmas ország. Nincsenek nagy hegyek (legalább 2000 méteres hegyekre gondolok), nincsen tengerpart sem.

Van viszont egy nagy pocsolya, melyet igénytelen szocreál "hotelek" és olajszagú, zsíros lángosos bódék vesznek körül, melyek természetesen horroráron kínálják a "kegyeiket".


Meg úgy alapjában véve a magyar hotelek irtó gagyi minőségiek és mellette drágák.


Tavaly szerettünk volna a családdal egy hétre menni Magyarországon egy 4 csillagos szállodába, 7 éjszaka négyünknek félmillió lett volna. Ezért a pénzért inkább elmentünk Thaiföldre, ahol 12 éjszakáért fizettünk ennyit egy 5 csillagos hotelben, ami tényleg 5 csillagos volt minőségileg.


Magyarországon sajnos kevés az igazán élménydús szórakozási lehetőség.

- Nincsenek vidámparkok

- Jó múzeumok sincsenek

- A szállodák kritikán aluliak

- Az állatkertek baromi unalmasak egy 14-16 éven felüli látogató számára. Én nagyon szeretem az állatokat, ezért sok külföldi állatkertet látogatok meg minden évben. Hogy miért?

Mert külföldön sok helyen lehet etetni és simogatni pl. zebrákat, zsiráfokat, tevéket és lámákat, addig Magyarországon nem lehet ilyeneket csinálni.


Az emberek nagyon mogorvák, a pénztárosok gyakran leordítják a fejedet, ha kíváncsi vagy, mert nem tudsz valamit, s mindemellett gyakran azt veszem észre, hogy én teszek nekik szívességet, hogy pénzt adok valamiért.


Persze, van Magyarországban egy jó potenciál: ez Budapest.

Építészetileg szerintem rendben van, a tájkép gyönyörű, történelme is érdekes, de ennyi. Budapesten kívül szerintem sivár, egyhangú tájak vannak.

2018. máj. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Kedves hatos! Tudnál írni privát üzenetet a Thai nyaralásról, hogy hogy sikerült ennyire olcsó repülőt+szállást intézni. Sok helyről hallok az olcsó és egzotikus nyaralásokról, de mikor böngészek én soha nem látok ilyen jó ajánlatokat! Nagyon szépen köszönöm!
2018. máj. 8. 12:46
 8/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
45%

"Ezek a full extras nagy csaladoknak/barati tarsosagoknak valo apartmanokat hol talalod?"


[link]

Talán az egyetlen baj nektek, hogy autó nélkül elég rossz a közlekedés.

2018. máj. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

66% te tuti nem vagy 100-as. az utolsó mondatod mindent elárul rólad! A többi zagyvaságról ne is beszéljünk.

" Budapesten kívül szerintem sivár, egyhangú tájak vannak"

2018. máj. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
44%

Privátban kérted, de inkább nyilvánosan teszem közzé, hátha másoknak is tudok ezzel segíteni.


Mi májusban voltunk Thaiföldön, 4 fővel (2 felnőtt, 1 tinédzser és 1 baba).

Bécsből indult Bangkokba egy charter járat, amely azelőtt 1 héttel egy last- minute ajánlatot tett közzé, miszerint oda-vissza egy felnőttnek a jegy kb. 95 000 forint, míg egy 3 éven aluli gyermeknek ingyenes (!!!!!).

Persze, ez kb. 1 héttel az indulás előtt tették közzé.

Az 5 csillagos szálloda Pattayán volt, s mivel előtte kb. 2 héttel nyitott meg + holtszezon volt (május), ezért 4 főre féláron lehetett szállást foglalni. A 12 éjszaka négyünknek kb. 300 000 forintba került (all inclusive ellátással) + szuvenírre meg néhány programra költöttünk néhány 10 ezer forintot.


Habár a végeredmény valamivel drágább volt, mint félmillió forint, de szerintem megérte.


Na meg az Emirates, Quatar Airways is szokott akciózni, pl. 130-150 ezer forint/főért is elvisznek Bangkokba.

2018. máj. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!