Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Vidéki diákként, vidéki...

Vidéki diákként, vidéki diákigazolvánnyal is vehetek Pesten metró bérletet?

Figyelt kérdés
Igazából nem az a kérdés, hogy vehetek e, már vettem, hanem, hogy érvényes e és nem büntetnek e meg ha megnézik és látják, hogy nem itt lakok és nem itt tanulok?

2018. jún. 9. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Érvényes
2018. jún. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
44%
Metró bérlet? Olyanról még nem hallottam, ami csak a metróra jó, nem inkább sima budapest bérlet?
2018. jún. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs metró bérlet, csak napijegy, hetijegy, ect.
2018. jún. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Nappali tagozatosként a jogszabály nem köti ki, hogy hol kell laknod vagy tanulnod ahhoz, hogy megvehesd. Ugyanúgy vehetsz bérletet.

Ha levelezőn lennél, akkor számíthatna csak.

2018. jún. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Úgy értem, Budapest bérlet, bocsi csak foleg metrora hasznalom es ezert igy ugrott be.
2018. jún. 10. 00:51
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen vehetsz Budapest bérletet.

Szerintem azért merülhet fel többször hasonló kérdés, mert sokan nincsen tisztában a szabályokkal. A 90% kedvezményű tanulóbérlet az, ami csak a lakóhelyed és az iskolád között vásárolható. Bárhol máshol vehetsz 50% kedvezményű helyközi jegyet, vagy helyi közlekedésben diákbérletet.

2018. jún. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!