Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hová érdemes 1 napra elutazni?

Hová érdemes 1 napra elutazni?

Figyelt kérdés
Idén nyáron mivel nincs szabadidőnk így hazánkban szeretnénk egy napot kirándulni. Mindenképpen olyan helyet szeretnénk ahová vonattal könnyen eltudunk utazni és nem jövünk ki belőle túl drágán. A Duna inkább keleti részén próbálok keresgélni, de nem igazán tudunk dönteni. Amilyen várost ajánlotok írjátok már le ott mit érdemes megnézni. Köszi

2018. júl. 16. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Zemplen Kalandpark.
2018. júl. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
járda-szigetek. Tök olcsón kijöttök.
2018. júl. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
(bocsi a második komiért, dobtam helyette privit; direkt, eleve így terveztem:))
2018. júl. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a Zemplén Kalandpark bazári játékai helyett inkább bedobnám a sárospataki könyvtárat és a Rákóczi-várat, a Megyer-hegyi tengerszemet, mellette egy borkóstolót és ha van idő, Széphalmon a Magyar Nyelv Múzeumát.
2018. júl. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egri városnézés + Szépasszonyvölgy

Miskolctapolcai barlangfürdőzés és kirándulás Lillafüreden

Szilvásvárad és kirándulás a környéken (Szalajka-völgy, vízesés)


Amúgy körbenézhettek milyen fesztiválok (nem csak bulizós, hanem pl. gasztrofesztiválok) vannak egyes helyeken, simán lehet, hogy pont kifogtok valamit és oda akartok ellátogatni.

2018. júl. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Tatabánya: Fényes tanösvény vagy Fényes strand

Prédikálószék: túra+kilátó

Balaton-felvidék: túra

Pannonhalma: Pannonhalmi arborétum, Pannonhalmi főapátság, Pannonhalmi levendulás és gyógynövénykert

Bakony: Bakonyi gyilkos tó

Lébény: Szent Jakab templom

Tiszadob: Andrássy kastély

Vinye: Cuha szurdok

Kecskemét: állatkert, fürdő, arborétum

Baranya: ,,zsákfalu"

2018. júl. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Ezeket kifelejtettem: Dera-szurdok, Katalin puszta
2018. júl. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
én Győrt ajánlom. Gyönyörű város, jó a vasúti közlekedés (bár jó lenne tudni, hogy honnan is mennétek), sok látnivaló van, és a hangulata csodálatos, főleg este :)
2018. júl. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Márciuska ***** válasza:

Szeged gyönyörű város és több napot is megér. Szép a Tisza-part, az Erzsébet liget, a városháza a harangjátékkal, a Klauzál-tér, a Dugonics-tér, természetesen a dóm, felmászhattok a tornyába is, van sétahajó a Tiszán, érdekes a Paprikamúzeum, van városnéző kisvonat is, egy csodálatos Füvészkert, ami maga egy félnapos program, meg egy állatkert, ami szintén.

Ajánlom Lillafüredet is, csodaszép kirándulóhely. A miskolci vasútállomástól buszozni kell helyi járattal a kisvasút állomásig, onnan kisvasúttal hamar kijutsz. Látnivalók: ómassai őskohó, pisztrángtelep, bányászmúzeum, Hámori-tó, palota-szálló, Anna-barlang, Szent István barlang, tanösvény, és a lillafüredi kisvasúti állomás emeletén is van egy múzeum.

2018. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :) Remek helyeket ajánlottatok, csodálatosak képeken keresztül :)
2018. júl. 17. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!