Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szlovákiábol szeretnénk...

Szlovákiábol szeretnénk átmeneti Magyarországra egy hétvége nyaralásra, a gyerekeknek elegendő a Magyar Igazolvány, vagy mindenképpen szükséges útlevél is?

Figyelt kérdés

2018. júl. 20. 19:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Bizony, bizony - úgy van, ahogyan a 10-es írja. Tudom, hogy 1-hónapos babának is útlevelet csináltattak,amikor Mo.-ról ment a szüleivel Szlovákiába. Abból kell kiindulni, hogy igazoltatásnál szükséges felmutatni egy hivatalos okmányt, amivel az illető igazolja, hogy ki is valóban ő.

Egészen más téma, de érdekességként leírom: Amikor még a két említett ország (akkor még Csehszlovákia volt) határán az alvó kisbabát illetően megkérte az egyik felnőttet a határőr, hogy ébressze fel a picit, én nagyon udvariasan, de érdeklődve megkérdeztem, hogy erre miért van szükség. A katona szintén udvariasan, közölte, hogy azért, mert már előfordult, hogy a halott baba hasába rejtették el a drogot. Viszont, ha a baba (mint a mi esetünkben is történt) az ébresztésre megmozdult, a katona azonnal mondta, hogy ne ébresszük fel, neki elég annyi, hogy a baba él.

2018. júl. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Útlevél kell a kicsiknek. Mi a határon lakunk, napi szinten járunk át Magyarországra, nem szokták ellenőrizni, hogy van e igazolvány. Megpróbálhatod átcsempészni őket, de én inkább csináltatnék útlevelet. Soha nem lehet tudni, mi történik. 30 nap alatt megcsinálják 8 euroért, vagy ha gyorsabban szeretnéd akkor 2 munkanap alatt 24 euroért.
2018. júl. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A Magyar Igazolvány hátsó borítójának belső oldalán olvashatod az Általános tudnivalókat. Az utolsó mondat így szól: " Az igazolvány nem személyazonosító igazolvány, nem úti okmány, határátlépésre nem jogosít".
2018. júl. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Kései Sirató ***** válasza:
Csináltass útlevelet!
2018. júl. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!