Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ti nem szoktatok néha szomorúa...

Ti nem szoktatok néha szomorúak/ lehangoltak lenni, amiért nincsenek szép, magas hegyeink és tájaink?

Figyelt kérdés

Még ha nincs tengerpartunk, az annyira nem rossz dolog szerintem, de az már elég szomorú, hogy kicsiny hazánk területén nincsenek normális (legalább 2000 méter magas) hegyek és nagy vadregényes erdővel borított és ritka, szép állatokkal "belakott" vadonok.


Olyan sivár és egyhangú így a magyar táj :(


A tájegységek között sincs jelentős különbség. Építészetileg is minden szeglete az országnak ugyanaz, csak nyugaton kissé ápoltabbak az ingatlanok.


Nincsenek helyi jellegzetességek (legyen akár gasztronómiai, építészeti, éghajlati, tájképi) , mint pl. Olaszországban (Szicília, Nápoly környéke, Olasz- Alpok), vagy Franciaországban (Korzika, Bretagne, Francia- Alpok).


Ti nem szoktatok néha emiatt búsulni?



2018. aug. 8. 13:44
1 2
 1/12 D. Brasco ***** válasza:
66%
De igen.....pszichológushoz járok meg gyógyszert szedek miatta......
2018. aug. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem busulok emiatt, rendszeresen jarok az Alpokba, legfeljebb neha idegesit, hogy mar egy kis vagyont elkoltottem eddig utazasra, meg ami egy olasznak max 1 ora, az nekem legalabb 8.
2018. aug. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Én akkor szoktam rá a Frontinra, amikor megtudtam hogy nincsen szép tengerünk. És attól lettem Stimuloton-függő, hogy megmondták, a legmasabb hegyünk is épp csak 1000 méteres!
2018. aug. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Én csak egyedül a tengert hiányolom.
2018. aug. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Miért lennék lehangolt? Szlovákiában, Romániában, Ausztriában vannak hegyek. Ma már gond nélkül lehet utazgatni, ha ilyen helyeken szeretnél kirándulni. De egyébként a Mátra, Bakony, Alpokalja is nagyon szép, ha itthon szeretnél kirándulni. Az sem igaz, hogy nincsenek gasztronómiai stb kultúránk. Nézd meg mennyi turista van az országban.. Annyi, hogy ami neked otthon unalmas, az egy turistának érdekes.
2018. aug. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Én csak a tenger miatt vagyok szomorú, de amiatt nagyon. :(
2018. aug. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%

Nincs szerencséd - jó a memóriám :D kb. 2-3 éve megkérdezted PONTOSAN UGYANEZT :-)


Nem, azóta sem lett több hegy Magyarországon, én így szeretem, Bakonnyal, Mátrával, stb-vel együtt és de igen, vannak helyi jellegzetességek (pl. Hollókő, Őrség, stb.) és rengeteg gyógyfürdő.


Érdekes, hogy a külföldieknek megfelel Magyarország, csak Neked nem... :-(

2018. aug. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

"A szomszéd fűje mindig zöldebb"


De ha ennyire nem tudod "megszokni", hogy Magyarország ilyen, akkor talán költözz külföldre, az Alpokba és mondjuk 3 év külföldi lét után (de közben nem ér hazajönni!! :D) megkérdezem Tőled, hogy még mindig olyan szomorú vagy-e, hogy nincsenek hegyek - vagy így már jó lesz Magyarország is? :-)

2018. aug. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Nem kell búsúlni, jogod van megváltoztati a lakóhelyed :)
2018. aug. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Svájcban élek, nekem pl. tök jó, mikor nagyritkán hazamegyek, vagy az Alföldre, és Gott, sei Dank, itt nézhetsz, míg a szemed ellát :D


Amúgy meg két nap után "vissza akarok menni a hegyekbe" :)

2018. aug. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!