Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért ilyen drágák itthon a...

Miért ilyen drágák itthon a kiszállítási díjak?

Figyelt kérdés
Rendelni akartam egy 300ft-os sata kábelt, de mindenhol legalább 1000ft a kiszállítás. Ez vicc. Külföldi oldalakon nagyobb dolgok kiszállítása kerül kb ennyibe, mondjuk 1 hónap mire megjön, de akkor is. Szerintem pofátlanság ennyit elkérni belföldön ilyen szállítási díjakat szabni, de tudom, ha valami nem tetszik, akkor nem vagyok igaz magyar és kilehet takarodni az országból.

2018. dec. 10. 16:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Rendelj több mindent. Egyszerűen van egy alap szallítasi díj ami akkor is annyi ha olcsót rendelsz. Ez van. Nem tetszik, nézz szét máshol
2018. dec. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Mert ennyi a minimális szállítási díj bármelyik futár cégnél.
2018. dec. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Wish-ről sokkal olcsóbban kiszállítják, pedig sok esetben még csak nem is Európából adják fel.

Mielőtt valaki ebbe is belekötne. Sürgősen kell, ezért nem külföldről rendeltem.

2018. dec. 10. 18:01
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Postával, utánvét nélkül persze.

Te itthon bármi értéket rábíznál egy biztosítás nélküli postai levélre? És kifizetnéd előre?

2018. dec. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Dolgoztam webshopnál, a postaköltség 1400 ft volt, de nekünk is ennyibe került a postánál. Ha vki nem vette át a csomagot, mert a magyar id.ótának szokása, h megrendeli, meggondolja magát és nem visszamondja, hanem nem veszi át, akkor a visszautat is a webshopnak kell kifizetnie
2018. dec. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem is vicc, hogy nem olcsóbban szállítanak mint amennyibe a szállítás kerül... menjenek már tőlem meg sok mástól is tönkre... vicc az is hogy te is fizetést kapsz... minek? Ha nem kapnál olcsóbb lenne a termék amit a céged előállít bármi is legyen az... ajánld fel szeretetből hogy nem kérsz fizetést. ;) És akkor érthető lesz az elvárásod, hogy más is ezt tegye...
2018. dec. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

300ft-os biszbaszra több, mint 3x-os szállítási díj akkor is vicc kategória bárki bármit mond.

Szerintem a csokag méretéhez és tartalmához kellene igazítani a kiszállítási árakat.

2018. dec. 10. 22:05
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

1000 Forint az hol drága?


Ha felülsz a buszra és érte mész az legalább két buszjegy ára, közel ugyanott van. Vagy ilyenkor fordítva kell nézni, 1000 Forintért elvinnél bárkinek bármit 1 órán túli utazással? Mert én biztosan nem.

2018. dec. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A postásnak a benzin és az ideje akkor is ugyanannyi lesz, ha egy 5 grammos dolgot rendelsz, mintha egy 5 kilósat, nem is értem az összefüggést
2018. dec. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a magyar posta a világ legdrágább postája. És mivel a posta irtózatosan drága, ezért a konkurencia sem dolgozik olcsóbban, mivel minek.

Azt viszont vedd figyelembe, hogy egy csomag kiszállítása nem csak annyi, hogy a többivel együtt elviszik, hanem fel kell, dolgozni, át kell adni a címzettnek, akár többször is odamenni, s ha a címzett például egy rozzant öreg, akkor akár igen hosszú idő is lehet, mire átveszi. A munkabérre pedig irdatlan sok adó is rakódik, tehát ezeket össze kell adni.

2018. dec. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!