Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért ilyen drágák itthon a...

Miért ilyen drágák itthon a kiszállítási díjak?

Figyelt kérdés
Rendelni akartam egy 300ft-os sata kábelt, de mindenhol legalább 1000ft a kiszállítás. Ez vicc. Külföldi oldalakon nagyobb dolgok kiszállítása kerül kb ennyibe, mondjuk 1 hónap mire megjön, de akkor is. Szerintem pofátlanság ennyit elkérni belföldön ilyen szállítási díjakat szabni, de tudom, ha valami nem tetszik, akkor nem vagyok igaz magyar és kilehet takarodni az országból.

2018. dec. 10. 16:59
1 2
 11/13 kirje75 válasza:

Én is emiatt mérgelődök. Értem én, hogyha futár hozza, akkor egy ezres általában, de van, ahol 1500-1900. Mondjuk érdemes lenne elgondolkodni kisebb termékeknél, hogy bubis borítékban postai úton kéne feladni, ajánlva is csak 4-500 ft lenne. Vagy pickpack pontra, foxpostra...

Ha tudnák a kereskedők, mennyi üzlettől esnek el a magas szállítási díjak miatt...


Mondjuk én most rendeltem volna vetőmagot, amiből 250 ft egy csomag, a pk. meg 1500. Hát nem rendelem meg, mert nem kell más jelenleg, csak egy bizonyos mag kellett volna. Szerintem érthető, hogy nem rendelem meg.


De ma rendeltem kertészeti fóliákat, ott az áru értéke 3000 körül volt, a pk. meg 1200, de ez oké volt, mert máshol az a fólia a sokszorosába kerül.

2019. máj. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Bár a magyar posta a világ legdrágább postája, szerintem nem irreális ez a szállítási díj. (Ne a kínai postához hasonlítsd, ahol ingyen biztosítja az állam a szolgáltatást, hogy segítse a cégeket.)

De ha neked sok, akkor alapíts egy szállítási céget, aki ennél olcsóbban dolgozik úgy, hogy kifizeted az emberek után a járulékokat is. És arról még nem is beszéltünk, hogy a cég, aki feladja szintén dolgozik a csomagolással, feladással, stb.

2019. máj. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
#11: Ajánlva feladni egy 100 grammos cuccot 685 ft. a postán utánvét nélkül. Az utánvétel plusz 1480 Ft. A bubis boríték ára + kb. 200 ft.
2019. máj. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!