Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mit tudnak csinálni ellenem,...

Mit tudnak csinálni ellenem, feltünne nekik hogy hamis diákmatricám van?

Figyelt kérdés
Mi történne ha hamis diákmatricával vennék diákjegyet/bérletet és mikor ellenőrzés van nem mutatnék diákot. Csak egx sima büntetéssel megúszom? Mert hallottam hogy ha kiszúrnák hogy hamis abból komoly büntetés akár börtön is lehet. (nem használok hamis matricát csak érdekel a téma milyen kiskapuk/taktikák vannak)

2018. dec. 16. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet már nem így van, de amikor én diákigazolványt vásároltam, már a pénztárnál be kellett mutatni a diákigazolványt. Már ott kiderült volna, hogy hamis, és nem is kaptál volna diákbérletet. Na meg az ellenőrök kérhetik a diákigazolvány felmutatását is.
2018. dec. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsi elírtam. AMikor diákbérletet vásároltam..
2018. dec. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Hamis matricával/bérlettel/diákigazolvánnyal közokirathamisítást követsz el. Ha lebuksz:

Máv kifizetteti a jegyár különbözetét+8000 HUF:

A megállapított menetdíj vagy pótjegy díján felül 8.000 Ft pótdíjat fizet az, aki

a) érvénytelen (pl. lejárt érvényességű) kedvezményre jogosító igazolvánnyal, igazolással veszi igénybe a

kedvezményt,

b) az utazási kedvezményt jogosulatlanul veszi igénybe, illetve jogosultságát az előírt módon igazolni nem tudja,


Továbbá ha a máv feljelent, nyilván lesz rendőrségi eljárás. Ennek a vége valószínűleg tárgyalás és pénzbírság. börtön azért ebből nem lehet.

2018. dec. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as, elméletileg lehet belőle börtön is, bár nyilván egy egyszeri esetben ettől a bíróság eltekintene. De a pénzbírság is elég nagy ahhoz, hogy ne akarjon lebukni senki.


Kérdező, ez a taktika legfeljebb az esetek kisebb százalékában működik, mondjuk helyközi buszokon, ha a sofőr nem forszírozza a matrica ellenőrzését. Vonaton eléggé általános màr a matrica ellenőrzése.

2018. dec. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én biztos nem adnám ki neked a bérletet

mert látom hogy hamis


amugy be vonják a bérletet és + 8000 ft potdij

2019. febr. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!