Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szerintetek visszautalják...

Szerintetek visszautalják ilyen esetben a pénzt?

Figyelt kérdés
Sajnos beteg lettem. Hétvégére lefoglaltam egy szállást 6000ft-ot utalni kellett előre. Szerintetek ,ha írok egy emailt,hogy betegseg miatt lemondanám. Visszautalják a pénzt?
2018. dec. 18. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Szerződési feltételek, lemondás. Olvasd el és máris megvan a valasz
2018. dec. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De nem találtam semmit..
2018. dec. 18. 14:36
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Akkor felhívod a szállást és megkérdezed
2018. dec. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Általában nem szokták. Ennek az előre küldött összegnek éppen az a lényege, hogy a szolgáltató felé így "mutatod ki", hogy a foglalást komolyan gondolod, nem csak lefoglalod, és utána nem mész el, ő pedig másnak is kiadhatta volna azt a szobát. Ez szinte mindenhol úgy van, hogy a foglalót bukod, ha nem mész el. Valószínű itt is ez a helyzet, és az indok, hogy betegség, haláleset, időjárás, stb. tök mindegy.
2018. dec. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt a szerződéses feltételektől függ, másrészt a szállásadó is lehet jó fej, hátha jó hírét viszed. Ez az ő üzleti döntése, ha a szerződéses lemondási feltételektől függetlenül visszaadja a pénzedet.


Én pl egy pápai szállást mondtam le brutális hófúvás miatt, és nem csináltak belőle ügyet. Bàr azóta sem szálltam meg náluk, az éttermükben rendesen fogyasztottam később.

2018. dec. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Hétvégére lefoglaltam egy szállást 6000ft-ot utalni kellett előre...

De nem találtam semmit.."


Azért jobban tudnánk segíteni, ha belinkelnéd az adott oldalt. Pl. a Bookingon sokan nem tudják/nem találják meg, hogy a szállás szobánál melletti kis kék kérdőjelre húzva az egeret van leírva a foglalási feltétel (pl. ki kell fizetni az első éjszakát, ha x ideig lemondod, stb.


Szinte minden szállásnál más a feltétel, úgyhogy tényleg nem lehet így vaktában megmondani.

2018. dec. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ne irj emailt, az szemelytelen

hivd fel oket, de meg ma! ne varj hetvegeig

ha szoban beszelsz veluk akkor meg tudod itelni hogy kivel van dolgod, lehet hogy egy kis hattyu halala eloadas utan megesik rajtad a szive es siman visszaadja a penzt meg akkor is ha ez a szabalyzat ellen van

de ha csak irsz egy szemelytelen emailt, siman mondhatjak hogy nem es meg egy kicsit sem fogjak rosszul erezni magukat

2018. dec. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!