Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Balatonszárszóról vélemények,...

Balatonszárszóról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Baráti társasággal szeretnénk menni ide nyaralni, mit tudnátok ajánlani, amit mindenképp meg kell néznünk ott?

2019. márc. 1. 08:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Balatonszárszó kellemes, családias nyaralóhely. Nyáron persze sokan vannak: tèlen ~2000 lakos, nyáron ~10 000 nyaraló. A József Attila emlékmúzeumot ne hagyjátok ki. A szomszédos Szemesen még több múzeum van: Latinovits Zoltán, Reich Károly, postamúzeum.

Hajóállomás nincs Szárszón, de mindkét szomszédos településen van: Szemes, Szárszó.

A Szántódi-rév kb. 9 km, akár biciklivel lehet menni és komppal elérhető az északi part, Tihany, Aszófő, Füred.

Nyaranta sok program van, főleg hétvégén a strandon és a Csukás-színházban. Sárkány fesztivál is szokott lenni.

Szemesen is szoktak lenni esténként koncertek.

A központi strand sajnos újra fizetős lett. Szabad strand kevés van, mert Szárszó nagy részén — ellentétben Földvárral és Szemessel — a parti telkek a Balatonba lógnak...

2019. márc. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly voltunk pont Balatonszárszón nyaralni.

Meg mondom az őszintét én nem voltam sose olyan nagy Balatonos, sose csíptem.

Amikor hallottam, hogy szárszóra megyünk nyaralni csak húztam a számat, utána viszont kellemeset csalódtam.

Balatonszárszó azoknak jó, akik nem szeretik a balatoni tömegnyomort (évekig Hajdúszoboszlóra jártunk nyaralni, de ami sokszor a Balatonnál volt azt már egyszerűen nem bírtam elviselni).

A víz nem annyira mély, inkább pancsolósabb. De, ha olyan szállásra mentek, amihez van stég a strandra se kell kimenni (van fizetős meg szabadstrand is).

Amikor mi voltunk tele volt programokkal, ne ilyen nagy koncertekre gondolj. Egyik este a Happy Junior Band tangóharmónikus "zenekar" (olyan sokan voltak, hogy zenekarnak nem lehet hívni, mert tényleg irgalmatlanul sokan voltak) lépett fel a település központjában ilyen pavilonos részen, filmzenéket is előadva, ABBA számokat is, stb.

Meg ami még tetszett, hogy Szárszón volt egy csomó nyugis rész a part mentén is, ahova ki tudott az ember ülni csak mélázni a látványban, stb.

De környék tele van látnivalókkal ahova el lehet menni.

Kajáldák is elég jók voltak, mind árban, mind minőségben.

2019. márc. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem nyáron voltam, ezért a tömeg nyomort elkerültem.


Az emberek kedvesek voltak, köszöntek nekem, volt, amelyikkel jól elbeszélgettem.


A hely gyönyörű.


A nevezetességeit pár óra alatt végig lehet nézni, ami nekem azért volt jó, mert én csak kb fél napra mentem oda.


Mindenképp akarok menni még, persze nem nyáron.

2020. ápr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!