Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Erdőségek Magyarországon?

Erdőségek Magyarországon?

Figyelt kérdés

Olyan helyeket keresek belföldön, ahol nagy kiterjedésű erdők vannak. Tehát akár egész nap sétálhatok, anélkül hogy megszakítaná az erdőt 20 város és 600 forgalmas út. (Szóval azok a helyek nem jöhetnek most szóba, amit pár nap alatt teljesen bejárhat az ember és egy kb. hét után már semmi újdonságot nem tartogat.)


Egy eldugott, természeti csodákkal tűzdelt helyet keresek kirándulás céljából.

Ilyenekre gondolok például: pilisi, gemenci, mátrai, bükki erdők.


2019. jún. 6. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Uuh, ez jól hangzik :). Ilyen helyekre elmennék én is szívesen. Szerintem ha lejössz a kijelölt túraútvonalról (persze itt kellő tudás, tapasztalat, körültekintés szükségeltetik), akkor előtted a szinte érintetlen természet.
2019. jún. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyjából fel is soroltad.


A Zemplèni-hegység, a Bükk, az Aggteleki-karszt, a Börzsöny és a Gemenc belső részein nincsenek nagy települések vagy közforgalmú utak, de a Bakony egyes területei is ilyenek vagy a Mecsek bizonyos részei is. A Szigetköz is egy jó választás, de azt inkább a víz felől jó bejárni, nem annyira gyalog.

2019. jún. 7. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha ránézel egy turistatérképre pl. a Bükkről azonnal meglátod, hogy hol vannak ilyen helyek. Azért hoztam fel a Bükköt, mert ott vagyok inkább ismerős. Az a jó benne, hogy olyan, mint egy lefordított lavór, ha nincs kedved a kánikulában hegyet mászni akkor a Bükk-fennsíkról akár 20 km-t is sétálhatsz a hegyekben csak lefelé.
2019. jún. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A turista térképekre még nem is gondoltam, köszönöm az ötletet!

2019. jún. 9. 15:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Fontos: ne menj egyedül, vagy ha mindenképp úgy akarsz menni akkor mondd el valakinek, hogy mi a terved, és attól ne térj el! Biztos, ami biztos.
2019. jún. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, erre figyelni fogok. Köszönöm :)
2019. jún. 12. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!