Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hova érdemes költözni Budapesten?

Hova érdemes költözni Budapesten?

Figyelt kérdés
Házvásárlás előtt állunk, mivel a munkahelyem Pesterzsébeten van, elsősorban Dél-Pesten szeretnénk letelepedni. A XVIII., a XIX., a XX., a XVI. és a XVIII. kerületek közül melyik a legjobb közlekedés, közbiztonság stb. szempontjából?

2019. júl. 8. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Ebből a "legmenőbb" a XVI. kerület, Pest rózsadombjának is hívják, szép villanegyedek vannak arrafelé. Az árak is ennek megfelelőek. A XVII. kerületet sokan szeretik, szinte vidék, de nagyon messze van a belvárostól.

XIX. és XX. kerület nálam a kerülendő kategória, javarészt lecsúszó munkáskerületek. A XVIII. kerület is messze van és reptér miatt a legnagyobb része elég zajos.

2019. júl. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jaj, most nézem, hogy elírtam. 16 helyett a XXI.-ről lenne szó, illetve még a XXIII.-ról... :)
2019. júl. 8. 22:15
 3/10 anonim válasza:
61%
Soroksárt és Erzsébet nagy részét ajánlott kerülni. Kivétel ezalól Soroksár-Újtelep és Pesterzsébet-Gubacsipuszta, ezek jó helyek. Többi kerületről nem tudok infóval szolgálni.
2019. júl. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Csepelen Királyerdő vagy már Szigetszentmiklóshoz tartozó terület a Tihanyi utca és környéke (gyakorlatilag átmész az úton és már területileg miklóson vagy), ott az utóbbi 10 évben parcellázták fel és építették be a területet és ez jelenleg is tart, vagy az Erdősor rész is szép ha belső utcában találsz házat. Sétányokon lakom 4 emeletes házak egyikében, csak ajánlani tudom! Innen a duna part amit pár éve raktak rendbe kocsival 10 perc, királyerdőből akár sétával is megközelíthető. Családi ház akkor csak ez a két hely a 21. kerületben! Szabótelep, gyártelep, II.Rákóczi Ferenc út, Háros ezek a részek messzire kerülendők.
2019. júl. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Illetve látván a kérdés többi kerületét, XX. és XXIII. kerületben is laktam, egyik se! Mindkettő kerülendő, pláne a XXIII., maga a fertő... A ház előtt levágott csirkefejek, szomszédom lábát eltörte a rejtett erőforrás mikor közölte nem adja oda a fémhulladékot... Erzsébeten ugyan ilyen atrocítás nem történt, de nem egy rózsadomb.
2019. júl. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

Soroksár (a XXIII. kerület) minden statisztika szerint a legbiztonságosabb kerület a Fővárosban.

Adottságai egyedülállóak: természetközeli és karnyújtásnyira a város, ahová még mindig ebből az irányból a legjobb bejutni autóval és a tömegközlekedés is elfogadható (vonattal 22 perc a Keleti, HÉV-vel 17 perc a Közvágóhíd). Az M0 közelsége miatt pedig az országos utazások is könnyen indulnak. A rómaiak is átvették az eredeti mondást: "Minden út Soroksárra vezet!" A legnagyobb zöldterülettel rendelkező kerület. Jó iskolákkal, sok óvodával, modern játszóterekkel és számtalan bevásárlási lehetőséggel - ebből a szempontból még Budaörsöt is előzi. (Van itt Auchan, Decathlon, IKEA, KIKA, Obi, MediaMarkt, Office Depot, Brandon bababolt, Walter horgászbolt, 2 Aldi és 2 Lidl, Tesco extra meg számtalan kisebb üzlet - és az INTERSPAR és a Praktiker is 10 p autóval). Kisgyermekeseknek ideális. A Duna- és a patakpart, a táling és a Molnár-sziget mind megannyi kis túra-variációra ad kimeríthetetlen lehetőséget. Ehhez képest az ingatlanárak kifejezetten barátságosak. Lump és mihaszna elemekből nincs több, mint a környező kerületekben, vagy akár az oly mesés, de magasan túlárazott XVI. kerületben. Aki nem hiszi, járjon utána. Egy félnapos séta a központból indulva meggyőző lesz.

2020. febr. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Legyen igaza az utolsó válaszolónak, de én sajnos nem ezt tapasztaltam Soroksárral kapcsolatban. Sőt... A hab a tortán, hogy egyik barátomat fényes nappal verték meg rezesék minden ok nélkül a Hősök terén, miután belekötöttek.
2020. febr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

6-os vagyok.

Én is kisebbségi vagyok.

Nem állítom, hogy nem fordulhat elő amit 7-es írt.

De azt állítom, hogy a valószínűsége nem nagyobb mint bárhol az országban.

A családommal több mint 360 éve lakunk itt, nálunk nem vertek meg senkit. Valamikor mi voltunk a többség... aztán jött egy kitelepítés ... meg a sok beköltöző.

2020. febr. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

a youtube-on van egy jó kis film - címe: Otthonom: Soroksár! (aki nem látja a hivatkozást, keressen rá!)


[link]

2021. máj. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az iditóta utolsó még hány helyre hányja oda a linket soroksárról?
2021. okt. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!