Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Biztonsági ellenőrzés, járt...

Biztonsági ellenőrzés, járt így valaki?

Figyelt kérdés
Tegnap Prágából Budapestre repültem egy csoportos utazás keretében, és a biztonsági ellenőrzéskor történt az alábbi eset. Csak kézi poggyászom volt, benne némi ruhával, tisztálkodó szerekkel, papuccsal, és egy sörgyárban kapott kb 10x15x22cm fém díszdobozzal, benne egy üvegpohárral. Volt még nálam egy telefontöltő usb kábellel, és egy tenyérnyi power-bank. Kipakoltam a cuccokat két tálcára megkönnyítve az ellenőrzést, az egyikben maradtak a ruhák a zsákkal, a másik tálcába beleraktam a fém dobozt kinyitva, ebbe és mellé az egyéb fém tárgyakat (öv telefon ), és a power-bankot, töltővel. Miközben áthaladtam a kapun, láttam hogy az ellenőrzést végző fiatal lány hosszasan babrálja a power-bankot. Végül szó nélkül átmentem az ellenőrzésen, és sebtiben összepakoltam a cuccomat, felöltöztem. Itthon vettem észre kipakoláskor, hogy a power-bank usb csatlakozójába erőszakkal bele volt állítva a telefon-töltő dug-villája. Teljesen szétbarmolta a csatlakozót, szerintem nem kis erő kellett hozzá. Véletlenről szó sem lehetett, alig bírtam kihúzni a dugvillát a power-bankból. Ez mire volt jó? A beszállókártyám a tálcán volt, esetleg meglátta hogy Budapest?
2019. aug. 9. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Ne gyárts összeesküvés elméleteket. Szimplán belepróbálta a powerbankba a telót hogy valóban powerbank e aminek látszik. Mondjuk nem kellett volna szétbarmolni az igaz. De utólag már nincs mit tenned, bizonyíték hiányában
2019. aug. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%

Gondolom, hogy most megtanultad, hogy nőknek nem fordítunk hátat,

mert minden aljasságra képesek.

2019. aug. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocs ha nem volt érthető, nem a telót próbálta bele a power-bankba, hanem a power-bank usb csatijába beleerőszakolta a telefon hálózati töltőjének a dugvilláját. Nyilván neki is van otthon telefon hálózati töltője, és azt a fali konnektorba dugja, nem egy számítógép usb csatlakozójába veri bele.
2019. aug. 9. 13:46
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom elhinni, hogy ez valóban így történt. Pláne, hihy azert csak latod, amikor ossze szeded a cuccodat, hogy ha valóban így lett volna.
2019. aug. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ott kellett volna szólni, de ha más nincs írj nekik pár fényképpel e-mailt. Szerintem volt biztonsági kamera, le tudják ellenőrizni.
2019. aug. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elég nagy volt a kapkodás, ha valaki volt már reptéri ellenőrzésen tudja miről van szó. Tömeg, állsz a nadrágszíj nélküli lecsúszó gatyában, fűzöd az övet, felveszed az órád, teló zsebbe, a dobozra rácsuktam gyorsan a fedelet, az egész bele a zsákba. Persze melletted-mögötted legalább öt ember ugyan ezt csinálja. Álmomban sem gondoltam hogy valaki ilyen gyökér vagy műszaki barbár lehet hogy ezt csinálta. Így utólag belegondolva még komoly baj is lehetett volna belőle. A dugvilla rövidre zárta az usb out töltőportját egy 20 Ah teljesen feltöltött li-ion akkumulátornak. Még szerencse nem egy gagyi power-bankról van szó, van benne elektronikus túltöltés és rövidzár védelem ami megvédte az aksit a túlterheléstől. Ha egy telefon zárlatos p..öcs.köszörű aksija le tudja vinni egy ember fél fejét, akkor egy tízszer akkora aksi már szép rombolást tudna végezni. Most dilemmába estem, nem kéne szólni valaki illetékesnek, biztos egy ilyen hely fullra be van kamerázva, vissza tudják nézni az illető minden mozdulatát. Tudom az időpontot, melyik kapunál voltam könnyű utána nézni, még csak egy napja volt.
2019. aug. 9. 21:50
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Szép történet kérdező, de nem hiheto. Oke, sokan vannak. A pragai repteret nem ismerem, Schipolrol szoktam utazni, ott kb mindig tomegnyomor van, de akkormis meg tudja nezni az ember azonnal a cuccait.
2019. aug. 10. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

De miért ide írod le ezt? Miért nem írod ezt le nekik? Nem tudom Prágában hány reptér van, de szerintem ezen voltál.. [link]

Ott van egy e-mail, ird le nekik, hogy mi történt. Vagy reagálnak rá vagy nem.

2019. aug. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!