Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Honnan lehet megtudni, hogy...

Honnan lehet megtudni, hogy hol húzódik a légifolyosó?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy olyan útvonalon repülnék, ami közel halad el egy látványos természeti képződményhez. Szívesen megnézném fentről, de valószínűleg csak az egyik oldalról látnám igazán jól , bal- vagy jobboldali ablak mellett ülve. Honnan lehet ezt megtudni, hogy merre mennek az adott viszonylat gépei? Próbálom nézni flightradaron, hogy melyik járat merre megy, de nincs ennek valami elérhető térképe valahol? "flight corridor map" és hasonló keresőszavakkal nem találtam semmi használhatót, csak a hálózati kapcsolatokat hozza fel.
2020. jan. 13. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom, hogy már nicnsenek olyan "fix" légifolyosók, mint régen...
2020. jan. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van, nincsenek légifolyosók.

A flightradar24-nél nincs jobb erre a célra.

2020. jan. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy nincsenek folyosók. Ha beírod a Googleba konkrétan amit keresel ebben az értelemben, akkor sokkal több sikerrel fogsz járni.


Egyébként nem tudom, milyen repülőre gondolsz, de belegondolva szerintem viszonylag ritka, hogy bármit is láss onnan.

2020. jan. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyit azért pontosítanék, hogy sok országban ma is vannak légifolyosók, de a legzsúfoltabb légterekben - így Európa nagy részén - már nem alkalmazzák ezeket. Igazából minden légtérről készül térkép, ezeket lehet böngészgetni, de szerintem igen ritka az, hogy utazómagasságról egy-egy hegységen vagy nagyobb vízen túlmenően kiszúrj bármit is. Ahhoz eleve igen tiszta, teljesen felhőmentes idő kell, ami ritkaság.


Amit tehetsz az az, hogy megnèzed pàr napra visszamenőleg az adott járat által bejárt útvonalat és azzal tervezel.

2020. jan. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedvencem a pilotseye tv. Ha felhők felett megy a gép, akkor persze nem lehet mást látni, mint a felhőket felülről.

Az is igaz, hogy onnan minden kicsinek látszik, de azért mégis felismerhető, érdekes.

Több olyan felvétel van, ahol leszúrnak a képre egy fehér vonalat, és oda írják, mi van alattuk, mi az. Melyik város, hegy, folyó stb.


[link]


Ez egy rövid videó onnan az Alpok felett.


Egyébként én is úgy gondolom, hogy a [link] tud abban segíteni, merre menne a géped.

2020. jan. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a légi folyosó szélesebb volt annál, hogy oda tud kérni a jegyet, ahol több a látnivaló. Ugyanazon az útvonalon lehet jobbról fog látszani egy pont a mögötte jövő, azonos útvonalon haladó gép esetében pedig balról.

Többtényezős dolog. Egyik pl. az elkülönítés (ez a gépek távol tartása egymástól), időjárás és több egyéb dolog.

2020. jan. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, tök jókat írtatok!
2020. jan. 15. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!