Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Beutazás sárga országból zöld...

Beutazás sárga országból zöld országon keresztül (koronavírus)?

Figyelt kérdés
Ha zöld országból szeretnék beutazni Magyarországra, akkor ebben engem semmi nem korlátoz. Viszont mi van akkor, hogyha egy sárga megjelölésű országból jönnék be repülővel, viszont egy zöld megjelölésű országban átszállnék? Ebben az esetben a reptéren csak annyit fognak látni, hogy egy zöld országból érkező gépről szállok le? Mert ugye ez alapján nem kéne semmilyen korlátozó intézkedést alkalmazni velem szemben. Vagy a hatóságoknak van arra bármiféle jogkörük, hogy valamiféle adatbázisból lekérjék a korábbi utazásaimat/tartózkodásaimat? Mert ha igen, akkor meg tudnák állapítani, hogy sárga országból jöttem (bár nem közvetlenül, de akkor is), és akkor köteles lennék két negatív tesztet felmutatni, ha nem szeretnék karanténba vonulni.

2020. júl. 14. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Ha ez ilyen egyszerű lenne, mindenki ezt csinálná...
2020. júl. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos esélyes, hogy a zöld országból érkező repülőket eleve nem is ellenőrzik vírus szempontjából.
2020. júl. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudod megtenni mert a rendszerben latjak honnan indultal, plusz valoszinuleg a zold orszagba sem tudsz belepni sargabol igy nem is fogsz tudni tovabb jonni.
2020. júl. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%
Ez nem semmi! Behoznál minden sz@rt, de a lényeg , hogy elkerüld a karantént, mi? Idióta!
2020. júl. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nem tudom, van-e barkinek jogkore vagy ideje nemzetkozi adatbazisokban kutakodni, de ha a 2 jegyet kulon veszed meg, akar 2 kulon legitarsasagra, azt nem latjak a sajat rendszerukben a Ferihegyen.

Ha egyben foglalod a 2 utat, akkor latjak, hogy atszalltal.

2020. júl. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
89%
Mi most ugy probaljuk, hogy Angliabol Franciaorszagba Ryanairrel, es onnan ujabb becsekkolassal Wizzairrel haza.
2020. júl. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#3

Azt írod, hogy zöld országba nem tudnék belépni sárgából. Viszont az a helyzet, hogy az a sárga ország, ahonnan én jönnék, azt csak Magyarország tekinti sárgának. Amúgy Norvégiáról van szó. És Franciaországon keresztül jönnék. Csak a magyarok baszakodnak a norvégokkal, a franciáknak szerintem semmi problémájuk nincs velük. Tehát No-ból Fro-ba nem lenne gond, szerintem. Fro. pedig a Mo. számára már zöld. Kérdés, hogy Mo-n tudják-e, hogy én hol jártam Fro. előtt.


#5

Sajnos nekem egy kalap alatt van a két utazás.


#6

Majd meg tudod írni, hogy sikerrel jártatok-e?

2020. júl. 16. 19:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!