Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőgép fedélzetére a...

Repülőgép fedélzetére a kézipoggyászban fel lehet vinni napi kontanktlencsét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fel lehet vinni a repülőgép fedélzetére a kézipoggyászomban a napi kontaktlencsét? A probléma vele (főleg annak, aki nem látott még esetleg olyat), hogy egy minimális folyadékban van tárolva ugye bontatlanul, és egy 5 napos nyaralás esetén legalább 4*2 tehát 8 darabra van szükség. Ha ezt a folyadékosba kell(ene) elhelyezni, akkor már csak 2 100 ml-es fér el, ami édeskevés. Ryanairrel utaznék. Köszi.



2022. jún. 30. 22:14
 1/2 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem átengedik, pontos infóért hívd fel a repteret (a folyadékos megkötés a biztonsági ellenőrzéshez tartozik, ami a repülőtér hatásköre, nem a légitársaságtól függ).

Azért gondolom, hogy átengedik, mert pont a múltkor láttam, hogy a nagy kontaktlencse-folyadékos üveg is a "mehet" kategóriába volt elhelyezve a reptéri tájékoztató táblánál, gondolom azért, mert a gyógyszer kategóriába tartozik. Ilyen alapon szerintem ugyanúgy engedményt tesznek a kontaktlencsével is, ha foglalkoznak egyáltalán ilyen kis mennyiségű folyadékkal.

(A másik ok amiért így gondolom, hogy én lazán átjöttem az ellenőrzésen egy kis kiszerelésű 15ml-es olivaolajjal a táskámban.)

2022. jún. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Viheted. A kontaktlencse folyadékot akkor is, ha nagyobb, mint 100ml, de azt külön fogják vizsgálni.
2022. júl. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!