Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogy vegyem rá 30 éves barátnő...

Baromfitenyeszto44 kérdése:

Hogy vegyem rá 30 éves barátnőmet hogy próbálja ki a repülést?

Figyelt kérdés

Mindketten szeretünk utazni. Én imádok repülni, ő viszont nem próbálta még és köti az ebet a karóhoz, hogy neki jó a földön.


Mit tegyek hogy legalább kipróbálja, és megtudjuk hogy tetszik e neki vagy sem.

Ha nem tetszik, akkor nem erőlködnék tovább, de ha kiderülne hogy tetszik, akkor jóval messzebbre tudnánk utazgatni mint jelenlegi autós utazásaink.



2022. aug. 2. 08:40
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Mondd meg neki, hogy maga az utazás nagyjából olyan mint a buszon vagy a vonaton, csak a beszállási procedúra bonyolultabb és hosszabb...
2022. aug. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Repulesfobias valoszinuleg. Vagy agorafobias. Pontosan mitol fel? A bezartsagtol vagy a zuhanastol vagy attol hogy nem tud kijonni?


En is ilyen vagyok, tudom. Eddig meg nem sikerult legyozni, pedig jomagam is tudom mennyit vesztek ezzel.

2022. aug. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Baromfitenyeszto44!

Mutasd meg neki, hogy a többi tyúk is szokott néha repülni...

:)

2022. aug. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
30 éves felnőtt létére el tudja már dönteni, hogy mit szeretne kipróbálni és mit nem. Ne erőltesd, tartsd tiszteletben hogy nem akar repülni.
2022. aug. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Hát például mutass neki képeket, videókat a kinézett úticélokról, amik túl messze vannak autóval, hátha felkelti a kíváncsiságát. A rettegés pedig leküzdhető egy felszállás előtti bor + Xanax kombóval és támogató, nyugtató szavakkal.


De azért csodára nem kell számítani, nekem is volt ilyen barátnőm, meg tudtam győzni és repültünk rendszeresen, de kb. a 20-30. felszállástól kezdett alábbhagyni a rettegés mértéke. Ha fapadossal mentek, mindenképp fizesd ki az egymás melletti helyek árát, mert ha a rendszer szétdob titeket, akkor az plusz világvége a számára. Illetve előre említsd meg neki, hogy a felszállás utáni hirtelen süllyedés sem a lezuhanás előjele, hanem teljesen normális.

2022. aug. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"Vagy agorafobias"


Az idegen szó, amit keresel az a klausztrofobia, ami az agorafobia ellentéte, ez utóbbi ugyanis a nyílt terektől való félelmet jelenti...

2022. aug. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

6 - egyaltalan nem. Nagyon sokan osszeverik a kettot pedig masok.

Klausztrofobia: kis helyektol valo felelem, lift, fèszer, ablaktalan szoba.

Agorafobia: szituacios felelem ahol a paciens ugy erzi nem tud szabadulni vagy kiszallni ha valami baj tortenne: tomegkozlekedesen utazas, szinhazban a sor kozepen ules, vannak akik felnek plazakba bemenni, vannak akik felnek autoba szallni, stb.

Namarmost repulobol nem lehet csakugy kiszallni. Kerlek kicsit olvass utana mielott tudatlanul kevered a kettot.

2 voltam

2022. aug. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%

Kedves 7!


A férjem agorafobias, hidd el, nem kell utána olvasnom. Az agorafóbia a görög agora (piactér) jelentésű szóból ered, a fóbia pedig valamitől való félelmet, rettegést jelent. Magyar fordításban az agorafóbia a nyílt tértől való félelmet jelenti. Szia.

2022. aug. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mivel indokolja, hogy nem akar repülni?
2022. aug. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
87%
Nálam jobban senki nem fél a repüléstől.Két hete repültem először.Előtte való nap tiszta pánikbetegség tört rám.Utazás napján már egyáltalán nem féltem.Felszállás előtt kicsit izgultam ..de nagyon tetszett!A felszállás és leszállás közben szédültem,bedugult a fülem.Vissza felé úton semmi félelem nem volt bennem se előtte se közben! Egyszer mindenkinek ki kell próbálni a repülést!
2022. aug. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!