Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Kézipoggyászba lehet csak...

Kézipoggyászba lehet csak ruhát tenni?

Figyelt kérdés

Elutazok pár nap múlva, nem akarok nagy bőröndökkel szaladgálni, csak egy kézipoggyászt viszek fel a gépre néhány alsóneművel, pólóval és egy törölközővel. Úgy gondoltam nekem arra a pár napra ez elegendő amíg kint vagyok. Sosem repültem még, lehet röhejes kérdés.

Meg annyit hogy tusfürdőt, fogkrémet is rakhatok bele? vagy azt valami műanyag tasakba kell tenni? Azt se tudom mit kell csinálni egy reptéren, életemben nem voltam még a közelében sem, nem hogy felszálljak és repüljek. Kis tanácsot szeretnék kérni, mi történik ha bemegyek a reptér ajtón, mit kell csinálni, hova kell állni? :D


2022. szept. 13. 00:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehet benne ruha. Folyadékok (a fogkrém és a tusfürdő is annak számít) maximum 100ml-es kiszerelésben, bezacskózva lehetnek benne.

De ez természetesen addig érvényes, amíg át nem jutsz az ellenőrzésen. Utána a duty freeben van egy csomó üzlet, ott vásárolt folyadékok már nyugodtan felvihetőek a repülőre kézipoggyászban. Persze ott jóval drágább minden.

De legjobban valószínűleg akkor jársz, ha leszállás után beugrasz valami helyi üzletbe, és ott megveszed ami kell.

2022. szept. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A kézipoggyászodban ne legyen: 6cm-nél hosszabb kés, körömreszelő, olló és egyéb éles/hegyes tárgy. Ne legyen benne 100ml-nél nagyobb kiszerelésű krém és folyadék pl. víz, tusfürdő, dezodor, naptej, nutella és hasonlók. Nem a tartalom, hanem a kiszerelés számít.

A beszálló kártyád legyen meg kinyomtatva és a telefonodon is. Megérkezel a reptérre, felmész az indulási szintre és mindegy hogy A vagy B oldalon oda mész a biztonsági ellenőrzésre. Itt a kapunál lecsippantod a beszállókártyát. Bemész, magadhoz veszel egy szürke tálcát, belerakod a csomagodat és a zsebeidből mindent (!!!), övet telefont aprót, beszkártyát mindent. Ha vannak 100ml folyadékok a táskádban akkor azt kiveszed a táskádból és a táska mellé a tálcára rakod. Átmész a kapun (ha magas szárú cipőd van azt le kell majd venni), aztán magadhoz veszed a cuccaidat. Beljebb látsz majd nagy kijelzőket és megkeresed a járatodat és hogy melyik kaputól indul, ha még nincs kiírva akkor vársz. Ha kiírták megkeresed a kaput. És figyeled mikor kezdődik a beszállítás. A beszállításnak az indulás előtt kb 20perccel vége van. Ha egy perccel is lekésed, nem utazol!!! Ha időben kimész a reptérre akkor még bőven lesz időd kvzni cigizni vagy, amit akarsz. Minimum 2, de inkább 3órával indulás előtt érj ki a reptérre.


Jja, víz…ha van nálad üres üveg azt bent a fali kutakon megtudod tölteni. Érdemes, mert 6-800ft bent egy üveg víz.

2022. szept. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Fogkefét vihetek fel? :D
2022. szept. 13. 15:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, persze.
2022. szept. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Kicsit félek az úttól, de remélem nem lesz probléma.
2022. szept. 13. 23:47
 6/8 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék, ugyanez a helyzet visszaúton is? Nápolyból fogok visszajönni. Csak lecsippantom a kódot és annyi?
2022. szept. 15. 17:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Mivel nincs feladott csomagod, ezért igen.
2022. szept. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, megkeresed a security check-in-t, es becsippansz. Ne keverd ossze a sima check-in-t a security check-innel. A sima check-in-nel kell feladni a felados poggyaszod. Ha csak kezipoggyasszal vagy, mehetsz a security check-in-hez rogton. Ugy emlekszem h ha 200e-vel mesz ki a repterre, akkor vhol a terminal B elott rak le a busz, koveted a departures kiirast. Egx ilyen nagyobb terbe erkezel, ahol nagy borondoket tuszkolnak futoszalagokra. Ez a check-in resz, a feladott poggyaszosoknak. Budapesten asszem fel kell menni vhogy az emeletre, asszem van mozgolepcso is innen, ott talalod a security check int, de ki van jol tablazva amugy minden. Ott csak a repjegyeddel becsippansz. Becsippanas utan a Security check-in resznel voltakepp egx futoszalaghoz ersz, ahol ilyen muanyag tepsibe kell beletenned a hatizsakod, kabatot, kalapot ilyesmit, meg a fem cuccokat. A folyadekos zacsit ezen a ponton kiveszed a hatizsakbol es melle helyezed a tepsibe. Az elektronikai cuccokat is. (Telotoltot nem kell, en csak a telefont, tabletet, laptopot, powerbanket / fenykepezot stb szoktam kiszedni, ilyen kabeleket nem..) atmesz a femdetektoron. Ha atvilagitottak a cuccaidat, osszeszeded azokat, es a tranzitban vagy. Amit itt vasarolsz, viheted ingyen a gepre, nem kell beleferniuk a pici kezipoggyaszba. Tablan fogod latni a geped szamat - repjegyen fel van tuntetve - es h mikor irjak ki h melyik kapuhoz kell menni. A kapuk elerhetosege elegge egyszeruen ki van tablazva. Ugy van h eloszor kiirjak a kapu szamat (announce gate) , de ilyenkor komotosan, bameszkodosan eleg odamenni a kapuhoz, ilyenkor meg menj nyugodtan WC-re, vehetsz csokikat a boltban, nem kell sietni. Amugy is csak a kapu elott fogsz meg dekkolni 15-20 percet mire kinyitjak. csak akkor van boarding, amikor a tablara kiirjak h gate open, boarding. a boardingnal ellenorzik az irataidat. En amikor eletemben eloszor utaztam egyedul nem talaltam a security check-int, ugyh megkerdeztem egy tourinfost. Kulfoldi repteren ha nincs turelmem/idom keresgelni, es nem egyertelmu, ott is megkerdezem hol van, es kesz :)
2022. szept. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!