Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha én ajándékoznak viszek ki...

Ha én ajándékoznak viszek ki dolgokat azt ki szedik az átvizsgálás során a reptéren a bőröndbol? És és a cigit saját részemre a bőröndbe tegyem?

Figyelt kérdés

2022. okt. 11. 07:46
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Hát ez attól függ mit, nézd meg a vámszabályokat.

A cigiről is csak annyit tudok mondani, hogy nézd meg a vámszabályokat, de tudtommal van valami limit, hogy mennyi cigit lehet felvinni gépre.

2022. okt. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha azok a dolgok kézipoggyászban vagy feladott poggyászban tiltott vagy legalábbis megkérdőjelezhető tárgyak, akkkr igen, kiszedik.


A vámszabályok a repülőgépre felvihető termékek tekintetében nem annyira relevánsak, a fókusz a repülésbiztonsagon van. De tény, hogy a kiviteli szabalyok látványos megsértése (mondjuk védett madarak vagy egy csomó műtárgy a csomagban ) esetén a biztonsági ellenőrzésen is fent lehet akadni .

2022. okt. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm 🙂
2022. okt. 11. 10:15
 4/4 anonim ***** válasza:
A cigi speciális, ugyanis jövedéki, és turistaforgalomban korlátozott mennyiség vihető csak ki. Ha kétségek merülnek fel a csomag tartalmát illetően, akkor nincsenek tekintettel arra, milyen szépen csomagoltad be stb. Talán, ha szétmarcangolnak egy doboz pralinét feleslegesen, kaphatsz kártérítést, de nem vagyok benne biztos.
2022. okt. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!