Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőn lehet máshova ülni?

Repülőn lehet máshova ülni?

Figyelt kérdés
Ha nem vettem kiválasztott ülőhelyet, és tegyük fel hogy a három szék közül a középsőt kaptam, az ablak mellett pedig nem ül senki, akkor átülhetek oda mint pl. a vonaton?
2022. nov. 20. 19:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
Hivatalosan nem mert ha lezuhan akkor a hullák azonosításánál nehéz dolguk lenne a hatóságoknak. Gyakorlatilag meg senkit nem érdekel csak baromi irritáló amikor azért csúszik a felszállás fél órát mert a sok proli aki sajnálta azt a 2400 forintot az ablak melletti ülőhelyért capázzák az üres helyeket.
2022. nov. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
21%
Én amikor még középsulisként utaztunk, simán átültem a tök üres business classra :) senki sem szólt rám, de az első osztályra már nem engedtek be :D
2022. nov. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%

Persze, nyugodtan átülhetsz.

# remélem te régen külön a priorityt is megvetted, hogy különlegesebbnek érezhesd magad, és öt perccel előbb szállhass fel a gépre!

2022. nov. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

Felszállás után ha van üres hely, akkor átülhetsz.

De azt kizártnak tartom, hogy turistaosztályról átülsz a business classra. Az csak mese.

Mi ha több mint 10 órás őtra megyünk mindig business classra veszünk jegyet. Ami dupla annyiba kerül mint a turista osztály. Nem hiszem, hogy azok akik annyi pénzt kidobnak a business classra, simán lenyelik, hogy te olcsóbb jegyárral oda átülj. Ilyen nincs. Arról nem is beszélve, hogy mostanában szinte tele van az egész ülés.

2022. nov. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%

Általában ha van szabad hely át lehet ülni, először akkor amikor bejelentik, hogy boarding completed, de ha ezt lekésed akkor amikor elérve az utazási magasságot a cockpit kikapcsolja az öv bekapcsolva tartására figyelmeztető lámpát. De mindig örülnek neki, ha ezt udvariasan a flight attendantnak bejelentve, illetve őt megkérdezve teszed.

Előfordulhat, hogy enélkül ülsz át és nem szólnak, de az nem azért van mert frankón életrevaló voltál, hanem mert a túlterhelt cabin crew-nak nem volt elég energiája rendesen végezni a dolgát. Bizony, előfordul.

A fapadosokon nem tudom hogy van ez

2022. nov. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért a #2-kénél megkérdezném, hogy milyen járaton ült középsulisként ahol a turista osztályon kívül business class ÉS first class is volt mert van ilyen, csak nem Európán belüli keskenytörzsű repülésnél.

Ha Szingapúrba vagy valami hasonló uticélra és távolságra repült akkor persze találkozhatott ilyen osztálybeosztású járattal.

Velem már párszor előfordult, hogy upgradeltek business classra, de az hogy csak úgy saját kezdeményezésből átüljél, ahhoz nagyon üres gépen nagyon jókedvűnek kellett lenni a személyzetnek és nagyon szimpatikusnak neked. Az hogy odamész, belehuppansz a székbe majd visszasietsz a coachba, az bem ér.

Azért is érdekes kérdés ez, mert azt, hogy kevés utas lesz a business osztályon azt előre tudják és ha a catering már fenn van a gépen, akkor előre, upgrade formájában kiosztják azokat a helyeket. A business class ugyanis nem csak kényelmesebb ülésekből áll, hanem teljesen más a felszolgált étel valaszték is, bizonyos kiemelt figyelmességekről nem is beszélve.

Az első osztály meg egy teljesen külön világ, oda valószínűleg be sem leshettél.

Egyébként nem a premium economyt nézted véletlenül business classnak?

2022. nov. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%

Lehet, de csak akkor ülj át, ha nincs késés. Még ott külön variálni és megvárni míg mindenki felállítja a mellette ülőt, meg átpakol, újra leül, stb ., az további késést tud okozni, főleg ha emiatt kési le a slotját a gép. Szóval ne eroltesd , csak nagyon világos és gyorsan menedzselhető helyzetekben csinald .


És tudd, hogy egyes helyekért így is pluszban kell fizetned !

2022. nov. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%

Felszállás után átülhetsz, kutyát nem érdekli. De ha extra jófej akarsz lenni, akkor kérdezd meg a stewi-t.


Wizzair-en mondjuk találkoztam olyannal, hogy egy 2 méter magas srác átült a tök üres extra lábméretes helyre, majd 5 perc múlva visszazavarták a saját helyére nyomorogni. 4 órás út volt, nem irigyeltem.

2022. nov. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem azt mondom, hogy mindennapos, de többször előfordult már, hogy a cockpit kérésére a cabin crew átültetett utasokat vagy éppen nem engedte, hogy átüljenek máshová a súlyelosztás optimalizálása miatt.
2022. nov. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%

Ha már felszállt a gép, és a melletted levő ablak melleti hely üres, nyugodtan átülhetsz, "50 kilódtól nem fog felborulni a gép".

Nagyon háklis kell legyen a cabin crew, ha ezért szól.

2022. nov. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!