Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Első repülésem lesz, ilyenkor...

Első repülésem lesz, ilyenkor mi a teendő? (ryanair)

Figyelt kérdés
Ryanair légitársasággal repülök Londonba Budapestről, pár hónapja vettem meg a jegyet és akkor a 20 kg-os feladott poggyászt is hozzáadtam a vásárláshoz. Úgy alakult, hogy rövidebb időre megyek a tervezettnél, így elég lesz csak a kézipoggyász. Úgy hallottam, ha nincs feladandó poggyászom, akkor mehetek egyből a biztonsági ellenőrzéshez és nem kell a check-in pultnál sorban állni. Ez akkor az én esetemben is így van, mivel nem viszek feladandó bőröndöt? Nem csinálnak belőle problémát ha nem adok fel poggyászt, ha az is hozzá volt adva a jegyhez? Bocsi ha hülye kérdés, csak először repülök és nem igazán tudom hogy működik a dolog.

2022. nov. 24. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Előre becsekkolsz online és akkor rögtön mehetsz a securityra ha nem adsz fel bőröndöt. Az mindegy, hogy checked-in baggage is volt a foglalásodban, ha nem is adod fel, legfeljebb kár volt rá költeni.

Arra viszont figyelj, hogy a kézipoggyászod amit fölviszel a fedélzetre beleférjen a megengedettbe

2022. nov. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A kézipoggyászodban ne legyen: 6cm-nél hosszabb kés, körömreszelő, olló és egyéb éles/hegyes tárgy. Ne legyen benne 100ml-nél nagyobb kiszerelésű krém és folyadék pl. víz, tusfürdő, dezodor, naptej, nutella és hasonlók. Nem a tartalom, hanem a kiszerelés számít.

A beszálló kártyád legyen meg kinyomtatva és a telefonodon is. Megérkezel a reptérre, felmész az indulási szintre és mindegy hogy A vagy B oldalon oda mész a biztonsági ellenőrzésre. Itt a kapunál lecsippantod a beszállókártyát. Bemész, magadhoz veszel egy szürke tálcát, belerakod a csomagodat és a zsebeidből mindent (!!!), övet telefont aprót, beszkártyát mindent. Ha vannak 100ml folyadékok a táskádban akkor azt kiveszed a táskádból és a táska mellé a tálcára rakod. Átmész a kapun (ha magas szárú cipőd van azt le kell majd venni), aztán magadhoz veszed a cuccaidat. Beljebb látsz majd nagy kijelzőket és megkeresed a járatodat és hogy melyik kaputól indul, ha még nincs kiírva akkor vársz. Ha kiírták megkeresed a kaput. És figyeled mikor kezdődik a beszállítás. A beszállításnak az indulás előtt kb 20perccel vége van. Ha egy perccel is lekésed, nem utazol!!! Ha időben kimész a reptérre akkor még bőven lesz időd kvzni cigizni vagy, amit akarsz. Minimum 2, de inkább 3órával indulás előtt érj ki a reptérre.


Jja, víz…ha van nálad üres üveg azt bent a fali kutakon megtudod tölteni. Érdemes, mert 6-800ft bent egy üveg víz.


Nem baj, ha nem viszel bőröndöt. Csak buktál egy rakás pénzt. De gondold meg, mert így hazahozni se nagyon tudsz majd semmit.

A kézipoggyászod az egy rendes kabin bőrönd, vagy csak egy hátizsák?

2022. nov. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!