Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Körömvágó ollót, szemöldök...

Körömvágó ollót, szemöldök csipeszt, borotvát fel lehet vinni a fedélzetre?

Figyelt kérdés
Úgy adódott, hogy csak kézipoggyászt viszünk, nagy bőröndöt nem szeretnénk feladni. Azonban vannak ezek a tárgyak, amiket régen tudomásom szerint nem engedtek fel a fedélzetre, gyakorlatilag meg egyszer úgy be volt csomagolva, hogy nem szóltak érte. Szintúgy a folyadékkal, amit eddig nem lehetett. Mi a helyzet most, vagy ennyire légi társaság függő lenne?
2023. máj. 1. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Mivel a koromvágó olló kicsike, a szemöldök csipesz is, azokat simán fel lehet vinni kézipogyászban is. Én borotvát vittem pár napja, nem volt gond
2023. máj. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap jöttem vissza Angliába. Liszt Ferenc reptérem a kézitáskámat átnázták, mondván, van valami benne, amiről nem tudják mi az. Az asztma inhalálom volt. Pedig azt hittem a körömolló készletem lesz a ludas, de azzal nem foglalkozott a határőr. Egyébként nem volt semmi gond, jó utat kívántak. Nem vettek el semmit.Wizzair járat volt.
2023. máj. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Inkább a reptértől függ, nem a légitársaságtól.

Ferihegyen eléggé engedékenyek, én úgy vettem észre.

2023. máj. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ollot, 6 cm penge hosszusagig vihetsz a fedelzetre, a csipeszt is felengedik. az eldobhato fejes borotvat engedik a gepre (amibol nem szedheto ki a penge), de egy sima borotva penget nem.
2023. máj. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A borotva és a csipesz biztosan mehet, a kisolló határeset, van ahol átengedik, van ahol nem. Ilyen szempontból nem csak Budapest érdekes, hanem a visszaút is.
2023. máj. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A biztonsági ellenőrzést mindig a reptér végzi, a légitársaságtól független. A bud.hu-n megtalálod az aktuális szabályokat, és a visszaindulási reptérnek is biztos utána tudsz nézni a saját honlapján.

A nem kiszedhető pengés (eldobható) borotva mehet, a szemöldökcsipesz is. Az ollóval kapcsolatban a budapesti reptéren (és én úgy tudom általában máshol is) a 6 cm pengehossz a szabály, azaz a körömvágó olló átmehet. Én azt még nem próbáltam, de gyerekollót már engedtek át nálam. (Körömcsiptetőt pedig gond nélkül vihetnél.)

2023. máj. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jordániában tőlünk elvették a kisollót.
2023. máj. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, elfelejtettem visszaírni.

A végén úgy adódott, hogy priorityvel mentünk, így nem tudom, hogy emiatt, vagy egyébként is, de nem szóltak. A dezodort viszont elvették, mert nagyobb volt 100 ml-nél. Érdekes, mert egyébként alig volt már benne, és ez érezhető is volt, de nyilván nem fogja razogatasra mérni. Nem baj, direkt így volt számolva, hogy 50-50%.

2023. máj. 31. 21:18
 9/12 anonim ***** válasza:

A prioritynek semmi köze hozzá.


Ha a flakon nagyobb, mint 100 ml, akkor nem engedik sehol.

2023. máj. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
És mi volt az, amit végül átengedtek?
2023. máj. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!