Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Fapados repülőkön, pontosabban...

Fapados repülőkön, pontosabban WizzAir-nél mit vihetek fel a gépre?

Figyelt kérdés
Nem teljesen egyértelmű, annyi van meg, hogy 10kg os feladott poggyászt választottam, illetve vihetek fel kézipoggyászt max 10 kg 40x30x20cm, és ennek el kell férni az elöttem lévő szék alatt. A kézi poggyász lehet hátizsák? Nem tudom mekkora helyre kell beférnie, de a centiket komolyan veszik? Ha nincs tele akkor biztos vagyok benne hogy akárhová beférne szinte, viszont mivan ha 1 vagy 2 centivel szélesebb pl? Illetve akkor övtáskát nem is vihetek mellé? Kalap lehet a fejemen, vagy azt is el kell tenni táskába? Gondolom telefon pénztárca lehet zsebbe ...

2023. jún. 24. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"A kézi poggyász lehet hátizsák"

Igen.

"de a centiket komolyan veszik? "

Általában szúrópróbaszerűen ellenőrzik a táskák méretét. Ha a tied feltűnően nagyobb mint a megengedett, akkor valószínűleg ellenőrizni fogják.

"viszont mivan ha 1 vagy 2 centivel szélesebb pl?"

Ha nem tudod bepasszírozni a megnengedett méretű fém keretbe, akkor fizetned kell vagy egy elsőbségi beszállást ( amihez nagyobb kézipoggyász jár), vagy egy feladott poggyász díjat ( és akkor feladatják veled a poggyászod). Mindkettő megoldás sokkal drágább a helyszínen mintha előre veszed meg.

Szerintem a kalapot gond nélkül felviheted.


A WizzAir szabályzatát itt találod

[link]

2023. jún. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1-2 centi miatt nem fognak szólni, még 5 miatt sem szoktak, de a látványosan nagyobb táskákat, főleg, ha több is van, akkor kifizettetik pluszban.

Kalappal nincs gond, övtáska is lehet rajtad (rajtam mindig van utazáskor, csak a biztonsági ellenőrizésnél le kell venni).

Elég sűrűn utazom wizzairrel és hidd el, látom, mekkora hátizsákokat visznek fel, némelyik tuti jóval nagyobb, mint a megengedett és nem szólnak érte. De amikor valaki kabinbőrönd méretű banyatankot akart felvinni kézipoggyászként, azért már szóltak.

2023. jún. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

- 1 db 40x30x20 cm-es ülés alá rakható kézipoggyász (ingyenes)

- 1 db 55x40x23 cm-es fej feletti csomagtartóba rakható kézipoggyász. (ehhez meg kell venni a priority-t, magyarul elsőbbségi beszállást)

- a reptéri vámmentes üzletben vásárolt szatyor, amiben csak az ott vásárolt termékek lehetnek.


A centiket leginkább akkor szokták szigorúan nézni, ha teltházas a gép, mert akkor a túlméretes kézipoggyászokkal nem tudnak mit kezdeni. És addig nem indulhat el a repülő, amíg nincs zárva az összes csomagtartó-fedél.

2023. jún. 25. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak az gond, hogy nekem nem teljesen övtáskám van hanem annál egy kicsit nagyobb, kicsit oldaltáska jellegű, de méretbe nem fér el benne max 1 sör de az is alig. Magamnál lehet a repülőn, vagy elfognak kérni érte plusz díjat? Mert kézipoggyászom az már van egy hátizsák. Azon kívül akkor ilyen kistáskát vihetek magammal? Nyilván abba is pakolnék , pl powerbank, telefonhoz kábelek, toll, kisebb dolgok stb.
2023. jún. 27. 21:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Én az ilyen kis övtáskát mindig betuszkoltam a hátitáskába az ellenőrzés idejére, aztán kivettem. Én gyakran repülök Case Logic laptoptáskával, abba már egész sok cucc belefér, és még nem szóltak. Nyilván egy Kechua 30 literes túratáska már szemet szúr. Amit még ellenőriznek, hogy folyadék csak zárt ilyen ikeás zacsihoz hasonlóban legyen nálad, hogy ne folyhasson ki. Én azt mindig a táska tetejére teszem, hogy könnyen elő tudjam kapni, illetve mindig próbálok kényelmes ruhában utazni, rétegesen öltözni. Kalap miatt nem fognak szólni.
2023. jún. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kistáskát külön ne vigyél magaddal, tedd a kézipoggyászba, mert az ilyen miatt van, hogy büntetnek, vagy felszólítanak, hogy tedd be a másik táskába.
2023. jún. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Igazából az a lényeg, hogy minél több dolgot magammal tudjak vinni, maga a repülő út nem hosszú csupán 2 óra, szóval folyadékra és élelmiszerre nincs szükségem.
2023. jún. 27. 22:53
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, férfi vagy-e vagy nő, de a fogkrémet, parfümöt, folyékony alapozót is folyadéknak számítják. Én ezeket szoktam ilyen nejlontasakba tenni, vagy ha van feladott poggyász, oda berakni. Egyszer lekvárt dobattak ki velem, meg fújós dezodort, ezek nem mennek át a szűrőn.
2023. jún. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!