Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Németországba repülővel...

Németországba repülővel lejárt személyivel?

Figyelt kérdés

1 hétre kell Németországba mennem céges kiküldtésre. Tegnap délután szóltak. Már megvették a repjegyem. Küldtem nekik személyi, lakcímkártya képét.

Se kost vettem észre, hogy 2 hete lejárt a személyim.

Ezt találtam: akik három hónapot meg nem haladó külföldi tartózkodás

céljával utaznak a Megállapodásban részes államok területére, illetve onnan Magyarországra,

nem csupán az érvényes magánútlevelük vagy érvényes személyi igazolványuk, hanem az

egy éven belül lejárt magánútlevelük illetve az egy éven belül lejárt személyazonosító

igazolványuk birtokában is megtehetik azt.


Így ki tudok utazni?


2023. júl. 1. 11:04
 1/9 A kérdező kommentje:
Esetleg hétvégén meg lehet ezt valahogy oldani, ha nem utazhatok így? Hétfőn hajnalban kellene indulnom...
2023. júl. 1. 11:09
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az országba hivatalosan be lehet utazni 1 éven belül lejárt személyivel, a kérdés az, hogy a légitársaság beleköt-e beszálláskor. Elég rizikós szerintem. Egy biztos megoldást tudok, sürgősségi útlevél a központi okmányirodában. Esetleg meg lehet próbálni felhívni az adott légitársaságot.
2023. júl. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Illetve ha becsekkoláskor nem kell megadni az okmány adatokat, akkor beszálláskor lehet észre sem veszik, de ez persze megint rizikó.
2023. júl. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kormányablakban sztem pár perc alatt adnak új személyit.
2023. júl. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 Ideiglenest igen, de hétvégén nincs nyitva kormányablak. A központi okmányirodában, ami nyitva van hétvégén csak sürgősségi útlevéllel foglalkoznak.
2023. júl. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Esetleg online? Van ügyfélkapum
2023. júl. 1. 18:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Személyesen lehet csak intézni.
2023. júl. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Találtam a wizz air oldalán, hogy milyen okmánysim vannak, milyen lejárattal és mehetek e vagy sem. E szerint mivel van jogosítványom, felszállhatok.

Holnap felveszem velük a kapcsolatot.

2023. júl. 1. 23:31
 9/9 anonim ***** válasza:
A jogosítvány nem lesz jó.
2023. júl. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!