Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Vény köteles gyógyszert...

Vény köteles gyógyszert orvosi igazolás nélkül felvihetem a kézipoggyászban? (Asztma gyógyszer) Vagy töltessek ki egy OGYÉI-is formanyomtatványt?

Figyelt kérdés
2023. okt. 2. 19:04
 1/7 A kérdező kommentje:
*Vényköteles
2023. okt. 2. 19:04
 2/7 anonim ***** válasza:

Legutóbb babával utaztam, csak kézipoggyásszal, vész esetére csomó féle cseppet, port, krémet vittem, ha netalán ott jönne ki rajta valami.

Senki nem nézte, hogy mik azok, vénykötelesek-e, pedig sokat folyadék jellegénél fogva ki is kellett pakolnom.

Szerintem vigyed nyugodtan.

2023. okt. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Felesleges, senkit nem fog érdekelni. Egyedül spéci pszichiátriai gyógyszerkre érdemes odafigyelni.
2023. okt. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ország- és különösen gyógyszerfüggő. Általában oké, főleg Európán belül. Engem húztak már le Gambiában egy táskában felejtett Coderit miatt, de ez ott ismert, "hivatalos" csalás, a vámosok így keresik meg a családi házaikra valót.


Ahogy a 3-as is írja pszichotróp gyógyszerekkel nagyon figyelmesnek kell lenni, főleg ha arab országba utazol.

2023. okt. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jól van én csak Németországig megyek :D
2023. okt. 5. 07:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerinted Magyarország és Németország közt ki fog belenézni a poggyászodba?
2023. okt. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kézipoggyászt is átvilágítják, plusz néha ki kell belőle venni az elektronikai cuccokat, ételt, gyógyszert stb. és egy fémtálcára kell pakolni. Most is így volt. Azóta már vissza is jöttem.
2023. okt. 13. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!