Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repuloutazas.Ha csak feloram...

Repuloutazas.Ha csak feloram van az atszallasra,hogy tudom megkapni a poggyaszom ilyen gyosan es az uj repulore tenni?Vagy hogy zajlik ez?

Figyelt kérdés

jan. 6. 16:41
 1/8 anonim válasza:
85%
Nem kell felvenned a csomagot és újra feladni. Pesten ráírják a végállomást, és a társaság intézi az átrakodást.
jan. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

#1

Amennyiben egy foglaláson van a két út.

jan. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Fél óra elég necces, neked is és a csomagoknak is, még akkor is ha egyben vetted a jegyet. Lehet megvár a csatlakozó gép, lehet nem, az is lehet, hogy a csomagot sikerül átrakniuk, de az is benne van a pakliban, hogy később fogod megkapni 1-2 nappal. Ha külön jegyekről van szó, akkor kb. esélytelen a dolog, de gondolom nem ez a helyzet.
jan. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Melyik társaság, melyik repülötér, egyben van a jegy vagy külön?

Pl. Zürich kis repülötér, 15 perc elég átszállãsra. Londonban 1,5 óra is kevés.

jan. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Amennyiben egy foglalás, akkor a légitársaság felelőssége, hogy megoldja.
jan. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A négyesnek is igaza van, nem mindegy hogy hol száll át. Heathrow, Frankfurt, itt szerintem 2 óra az ideális. Tuuuudom, sokan nem szeretnek csatlakozásra várni, én jobb félni alapon mindig abból indulok ki, hogy mi van, ha Budapestről kések. Még akkor is időben leszek és lesz időm mosdóba menni, inni egyet, felfrissülni. Ezért szoktam 2-3 órát hagyni, ahogy kijön a jegy. Mondjuk ha 1 óra és 8 óra között kell választani azért én is az egyet választom és futás, de még nem volt ilyen.
jan. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben meg nem egyben foglalta a jegyet, az légiközlekedési értelemben nem átszállás, hanem magánügy. Úgy szokták eufemizálni, hogy "önálló átszállás". Lehet így is utazni, de ilyenkor mindig több időt kell hagyni a két járat között, mert föl kell venni a csomagod, ha van, legtöbbször be kell lépned az adott országba, esetleges belépéssel járó költségeket állni, újra becsekkolni. Szóval ilyen esetben én nem kísérleteznék 30 perccel. Ha rendes átszállós jegyed van, akkor tudják, hogy jössz, átviszik a feladott csomagodat, esetleg valamennyit még várnak is rád. Kisebb reptereken akár össze is jöhet 30 perc alatt. De normál foglalásnál a társaságok olyan csatlakozásokat szoktak megadni, amik azért teljesíthetőek. Viszont a repülés nem buszozás, bármikor bármi közbejöhet. Én már jártam úgy, hogy már ültünk a gépen Ferihegyen, de jött egy zivatar villámokkal és abba kellett hagyni a gép tankolását, majd amikor elment a vihar folytatták. A vihartól még fölszállt volna, tankolni nem szabad ilyenkor. Naná, hogy lekéstük a párizsi csatlakozást. Persze átfoglaltak a következő gépre, de ilyenek bármikor lehetnek. Covid alatt ültem Amszterdamban a kapunál, már rég el kellett volna kezdeni a beszállást, amikor közölték, hogy a személyzet még csak most jön egy másik gépen. Szóval csak óvatosan
jan. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Fél órás átszállással én nem mernék foglalni. :D Londonban éltünk 4 évig, nagyon sokat utaztunk haza meg ide-oda a nagyvilágban, nemcsak fapadossal, nagy légitársaságokkal is, de egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor volt pontos a gép. Fél órás átszállásnál 10 perc késés is gáz, meg ugye a gépről le kell jutni stb. Nagy reptereken, ahogy többen írták, esélytelen, pl. Heathrow-n terminálok között. Reptértől és légitársaságtól függően min. 1, de inkább 1,5-2 óra legyen a két járat között.
jan. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!