Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A reptereket el lehet hagyni...

A reptereket el lehet hagyni és meg lehet közelíteni gyalogosan?

Figyelt kérdés
Főként a svájci Basel repülőtér és a budapesti érdekelne. Baselben lesz 5 órám a felszállásra és szívesen kimennék kicsit sétálni, ha van rá lehetőség.

#repülőtér #Ferihegyi
febr. 3. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
18%

A budapesti üzemi területén néhányszor jártam, ztasként egyszer sem. Nem lehetetlen, de nem is egyszerű. És felesleges is, mert semmi nincs ott.

A bázelit nem ismerem.

febr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Azt, hogy "gyalogosan", nem is értem, Budapesten sem tudsz gyalog bemenni a városba, Bázelben sincs kiépítve járda a repülőtér és a város között.


Az 50-es busszal tudsz bemenni Bázel belvárosába. 8-10 percenként közlekednek a buszok, a menetidejük kb 15 perc.

febr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az általad írt kettőt meg sosem próbáltam gyalog elhagyni/megközelíteni, de pl. a lárnakai reptérről egyszer besétáltunk a városba, ott van járda végig (bár néhol eléggé benőtték a virágzó bokrok) :)
febr. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Eleg sokat meg lehet kozeliteni gyalog, en pl a heten a manilai repterhez gyalogoltam ki. Sot altalaban ugy foglalok szallast hogy a repter 2-3 km-s korzetebe es gyalog megyek ki a repterre.
febr. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Az első miért nulla, a 3. miért 100?

Én legalább a két légikikötő egyikéről írtam.

Ferihegyről ha kijön valaki, ott buszmegálló, hatalmas parkoló van. Nem egyszerű kisétálni a főútig. Járda nkncs. A vasútállomásig el lehet kóricálni.

De minek?

A légi irányítás épülete, raktárak, egy szálloda és gasonlók vannak csak ott. Sétatempóbsn húsz oerc legalább.

Vecsés felé meg szerintem nincs járda. De ott sincs bagyon mit nézni?

Az Aeropark lehetne érdekes, gyalog nem tudom, hogy vsn-e lehetőség oda kimenni. Én csak a 200E-vel vooltam ott. A 2-es temináltól jó hosszú megálló, és még onnan is olyan tíz perc gyaloglás.

febr. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5 óra nem olyan sok idő egy reptéren. Ha ennyi időm van csak, nem biztos, hogy kimegyek a városba. Eleve kell fél óra kb. kikeveredni a reptérről. Fél óra minimum bejutni a városba, ugyanennyi vissza. Kb. egy órával a gép indulása előtt vissza kell érni, mert újra át kell menni a biztonsági ellenőrzésen, megkeresni a kaput, stb.

Maradna kb. 2,5 órám városnézésre. Ilyenkor inkább maradok a reptéren, ott is lehet enni, vásárolni, nézelődni.

Illetve azt nem tudom, hogy Svájcban van-e útlevélellenőrzés, mert az is hosszabbítja a ki-belépést.

febr. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Svajc-tehat itt van stop-od. A Transitot kell valasztani, ha kimesz, akkor ujra kezdödik a ceremonia, ki kell venni a csomagodat, majd beszallokartya, kezipoggyasz ellenörzes, stb. 5 ora az nem eleg arra, hogy kimenj a repterröl. Baselban sincs a belvaros olyan közel, Budapesten meg plane. Szoval maradj bennt.
febr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Persze, hogy meglehet. A budapestit biztos. A szembe jövő sáv külső szélén a vecsési SHELL kúttól kb. 40 perc séta.
febr. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50 perc alatt odaérsz az áruházakhoz is.
febr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ferihegy 2-ről van egy bicikliút, amin ki tudsz sétálni. A vecsési Tescóig kb. 3 km.


A baselit nem vágom, de valószínűleg ott is megoldható, ha nagyon akarod, kérdés, hogy van-e értelme.

febr. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!