Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mi lehetett a valódi cél a...

Mi lehetett a valódi cél a felvitt folyadékokat érintő korlátozásokkal?

Figyelt kérdés
Azt a hülye is beláthatja, hogy a terroristákat ez nem állítja meg, ha fel akarnak robbantani egy repülőt.
febr. 13. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Ez egy a sok közül. Annyi a lényeg, hogy 100 ml folyadék átvizsgálására alkalmasak az eszközök, de van, ahol már modernebbek vannak, ott bármennyi folyadékot felvihetsz.

Vagy a reptéri üzletek lobbija áll a háttérben, hogy ott vedd meg a drága üdítőt. 😀

febr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Iroasztal mellett szuletett szabalyozas. Az elejetol fogva tudni lehetett hogy csak egy latszatintezkedes amivel nyugtatni probaljak az ideges civileket. Ezer es egy modja van a nagyobb mennyisegu folyadek felvitelenek ha valaki rossz szandekkal akarja megtenni.
febr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8%
#1 mivel levetkoztetni nem vetkoztetnek le, siman felvesz az egyszeri terrorista egy jol megalkotott mu-sorpocakot, vagy ha a terrorista no akkor egy mu-terhespocakot, mumellekkel amiben 5-6l folyadek is elfer...
febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Ennek van egy storyja, bár szerintem túl sok logika nincs benne.


9/11 megtörtént, a légi közlekedést szigorították. Eleinte sok repülőtér úgy egyáltalán nem engedett felvinni a gépre folyadékot, de hát ugye a fogkrémeg viszi magával az ember, gyógyszerek, kenőcsök stb. Szóval elkezdték azt mondani a repterek, hogy "jó, x darab x milliliteres dolgot lehet felvinni, de azt külön kell átvizsgáltatni, külön szatyorba/dobozba kell elhelyezni." Ennek a vége pedig az lett, hogy a legtöbb repteren 10x100 mililiter folyadékot lehet felvinni. Azóta az átvizsgáláshoz használt gépek fejlődtek és képesek lennének kiszűrni máshogy is a veszélyes folyadékokat, ellenben ez a szokás megmaradt, a kérdés az, hogy miért? Ez az a rész amire nincsenek válaszaink, legalábbis nekem nincsenek. Az én összeesküvés elméletem az, hogy a boltok amik a reptéren vannak, jópénzért tudják eladni ilyenkor a termékeket és az ő lobbyzásuk miatt maradt meg ez a szokás.

febr. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
4: Konkrét előzménye volt, egyszer valóban próbáltak robbanyóanyag előállításához alkalmas folyadékot felvinni a gépre, akkor vezették be a 100 ml-es szabályt. Ahol pedig már fejlett eszközök vannak, ott már nincs is ez a korlátozás.
febr. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én amúgy viccből írtam, hogy a légitársaság lobbija, nem fapados gépen eleve kapsz inni, felesleges venni bármit is a reptéren.
febr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

" siman felvesz az egyszeri terrorista egy jol megalkotott mu-sorpocakot, vagy ha a terrorista no akkor egy mu-terhespocakot, mumellekkel amiben 5-6l folyadek is elfer..."


DE mindenkit átvilágítanak! A mütestrész több liter lével egyböl kiszürhetö!

febr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A légiközlekedés biztonságát érintő szabályok általában valamilyen konkrét esetre válaszul születnek. Egyszer egy fickó úgy akart robbantani, hogy a cipőfűzőjét tpt-be (folyékony robbanóanyag) áztatta, de nem jött össze a robbantás. Innen jött a folyadék mennyiség korlátozás.
febr. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!