Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Utaztatok már Instax mini 12...

Utaztatok már Instax mini 12 polaroidos fényképezőgéppel repülőn?

Figyelt kérdés

1 hét múlva megyek és olvastam hogy a filmnek nem tesz jót az átvilágítás. Valamelyik oldalon azt írják nem tesz jót valahol pedig hogy semmi baja nem lesz. Valaki esetleg utazott már vele?

Felvihetem a gépre vagy a poggyászban kell lennie??


Köszönöm a segítséget!



márc. 25. 05:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Dolgoztam az utasbiztonságon, az ég világon semmi kárt nem tehet a röntgen a fimedben!

A feleségem utazott már instax-al. Az hogy feladottba, vagy fedélzetibe teszed e az tökmindegy.

márc. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
márc. 26. 13:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez egy régi babona, ami onnan ered, hogy nagyon régen még más technológiájú, komolyabb teljesítményű röntgen gépeket használtak, ami az akkori filmeket tényleg képes volt károsítani. Akkoriban még volt olyan, hogy kérhettél kézi átvizsgálást, hogy a gép ne tegyen kárt a filmben. De azóta a röntgen gépek érzékelői is sokat fejlődtek, gyengébb sugárzást is érzékelnek, ezért nem kell akkora teljesítmény, így már nem károsítják a filmet.


Hogy feladott poggyászba teszed, vagy kézibe, olyan szempontból mindegy, hogy mindkettőt átvilágítják. Talán a kézipoggyász röntgennek kisebb a teljesítménye, de ez sem biztos.


Feladott poggyászba viszont nem teszünk sem értéket, sem törékeny dolgot, mert nem tudhatjuk, hogy előbb lopják-e el, mint összetörik. Úgyhogy tedd a fényképezőgépet a kézipoggyászba.

márc. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!