Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A repülőtéren hogy megy az...

A repülőtéren hogy megy az átszállás?

Figyelt kérdés
Utaztam már repülőn, de még soha nem kellett átszállással repülnöm sehová. Most gondolkodtam el rajta, hogy hogy megy az átszállás. Tehát ha leszálltam egy városban, akkor ugye ki kell szállnom a gépből, és utána mi jön? Fel kell vennem a csomagomat, vagy azt egyből átpakolják a másik gépre? Ki kell mennem teljesen és újra be kell csekkolnom a másik gépre, vagy már az első becsekkoláskor megkapom a beszállókártyákat mindkét járatra és leszállás után egyből a tranzitba mehetek? A válaszokat előre is köszönöm.

2012. jan. 15. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Ha eleve úgy veszed meg a jegyedet, hogy átszállással, akkor nem kell felvenni a bőröndödet, hanem ők átrakják neked a következő helyre induló gépbe. A beszállókártyádat is megkapod az első becsekkolásnál. Ha viszont két különböző foglalásod van, akkor mindent kétszer kell csinálni.
2012. jan. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyben vettem az átszállásos jegyeimet. A csomagra nem lesz gondod, azt automatikusan átpakolják (a poggyászokra más jel kerül, és azt hiszem elkülönítve rakják őket, mert van ahol az első gép után 3-4 felé szállnak át az utasok, ezért van néha keveredés).

Amikor leszáll a gép kiszállsz, én nézed a táblákat. Ki van írva merre kell menni azoknak, akik átszállnak, és ott már csak a gépbe beszállás előtt van csekkolás, de secu meg ilyesmi még egyszer nincs. megkeresed a kapudat, és vársz. Nem tudom el lehet-e hagyni ilyenkor azt a helyiséget, de szerintem a kapuktól már nem tudsz kimenni. Nem is érdemes kimenni, bár engem idegesített egy kicsit, mert nem tudtam cigizni :S

Én is az első helyen kaptam meg a 2 beszállókártyát, de a biztonság kedvéért több nyomtatott jegyet is vittem magammal.

2012. jan. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2012. jan. 18. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!