Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogy lehet az, hogy a Bravofly...

Hogy lehet az, hogy a Bravofly oldalán olcsóbb a Wizz Air járatára a repjegy (és a poggyász díja is kevesebb), mintha a Wizz Air oldalán rendelném meg?

Figyelt kérdés
Nem úgy van, hogy ezek a cégek még tesznek rá esetleges közvetítői díjat vagy ilyenek? Hogy lehet hogy mégis olcsóbb, mintha egyenesen a wizz airnél rendelném meg?

2012. nov. 23. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Valamit elnéztél valószínűleg. Mondj egy példát aminél így látod. Én most megnéztem, de a wizzair saját oldala olcsóbb.
2012. nov. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Na most is megnéztem direkt. 2013. január 6. vasárnap. Eindhoven-ből Budapestre, a wizz air oldalán a jegy ára 23 euró, (~6700 Ft) + a poggyász 25 euró (~7100 Ft), ez összesen kb. 14.000 Ft.

Ugyanerre a járatra a bravofly oldalán a jegyár 4200 ft + a poggyász 4200 szintén...

Na most ott milyen plusz költség van? Mert ha tovább lépek és kitöltöm rendesen az adatokkal, már a fizetési felületet hozza be, és nem ír plusz költséget. Ezért nem értem, hogy eddig én is úgy gondoltam, hogy úgy a legolcsóbb, ha a wizz oldalán veszem meg, de ez most elbizonytalanított.

2012. nov. 24. 21:13
 3/8 A kérdező kommentje:
Na azt kihagytam, hogy 4000 ft még kb az adminisztrációs díj, de még így is, több mint 2000 ft-tal olcsóbb a jegy, mint a wizz oldalán.
2012. nov. 24. 21:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem vitted végig a bravofly oldalán. A konkrét példádat én végigvittem egészen a kártyaadatok beírásáig. Kihozta a végén, hogy 52,99 euro lenne bravofly oldalán:

Figyelem: tájékoztatjuk, hogy a kreditkártyás fizetés pénzneme Euró (EUR), és nem az Ön által megjelenített pénznem, Magyar forint (HUF). A bank által küldött számlakivonaton tehát 52,99 € Eurónak megfelelő összeg levonását fogja találni ezért a vásárlásért.


Tehát 52,99 euro míg a wizzairnél csupán 47,99 euro (vagy méginkább wizzair kártyával foglalva, hisz azzal nincs foglalási díj: csak 39,99 euro ugyanaz amit írsz járat egy poggyásszal!)


Szóval az 52,99 euro vs 47,99/39,99 euro összehasonlítást szerintem nem a bravofly nyerte. Bűvészkednek az árfolyamokkal, látod téged is megzavartak, de a bankod nem fog neked 260-ért eurot számolni, abban biztos lehetsz amikor vásárolsz és euroban terhelnek. :-) Na meg bármennyit is számol a bankod euro árfolyamnak, a 48 euros wizzair ár akkor is kevesebb, mint az 53 euros bravofly. :-))


Hidd el, a bravofly nem fogja neked olcsóbban adni mint a wizzair, ebben biztos lehetsz. :)

Legolcsóbban a wizzair oldalán tudsz jegyet venni, méghozzá ha wizzair kártyával fizetsz! De még bankkártyával vagy átutalással fizetve is olcsobb mint bravoflynál.

(Mellesleg ezt a jegyet kicsit még a 39,99 euronál is olcsobban meg lehetne kapni)

2012. nov. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szóval röviden az a lényeg, hogy a bravofly úgy tűnik megtévesztően trükközik az árfolyamokkal, de ha a valóságra vagy kíváncsi, tehát hogy mi lesz végül a számlakivonatodon, akkor a wizzairrel jársz jobban, még akkor is ha nem wizzair kártyával fizetsz. Wizzair kártyával fizetve a wizzair saját oldalán meg aztán tényleg olyan árakat fogsz kapni amit biztosan közel se találsz meg a bravofly oldalán. :)


Ne hagyd magad becsapni no! :)

2012. nov. 25. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a részletesen kifejtett válaszodat! Igen, én is csodálkoztam rajta, hogy hogy is lehetne olcsóbb egy közvetítő cégnél, mint magánál a wizznél. Ezért is volt a kérdésem.

Viszont egy mondatodon megakadt a szemem :) Hogy a 39,99 eurónál is olcsóbban meg tudnám szerezni ezt a jegyet :) Hogyan? :)

2012. nov. 25. 11:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Megírtam privátban, mert ez már kevésbé az eredeti kérdés megválaszolása.
2012. nov. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ryanairnél ugyanerre a január 6-os napra Eindhoven-Budapest járatra jelenleg 8 euro a jegy, ha kérsz feladott poggyászt is akkor persze itt is több:


ha 15kg-os feladott poggyászt kérsz akkor 23 euro

ha 20kg-os feladott poggyászt kérsz akkor 33 euro


(wizzairnél csak egy fajta van és az max. 32kg lehet!)


Foglalási díjjal együtt 29 illetve 39 euro, de itt is el lehet kerülni a foglalási díjat megfelelő kártyák használatával, de ha nem akarod elkerülni akkor is olcsóbb a ryan jelenleg úgy tűnik. Persze minden nap változnak az árak.

2012. nov. 27. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!