Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Névváltozás (házassági) után...

Névváltozás (házassági) után le nem cserélt személyi okozhat gondot repülésnél?

Figyelt kérdés
Felvettem a férjem nevét, de pár hónap múlva utazunk, és most vennénk meg a repjegyeket. Mivel a személyit lecserélni kb egy hónap, és addigra meg kéne venni a jegyeket, arra gondoltam, utazok a régi személyimmel. Lehet belőle baj, hogy hivatalosan már más a nevem? Nézik azt? Vagy elég ha a beszállókártyán és a személyin egyezik?

2013. máj. 21. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy a személyid érvényes legyen és a repjegy arra a névre szóljon, a többi nem számít.
2013. máj. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy olyan névre vedd, amilyen érvényes személyi okmányt fel tudsz majd mutatni akkor! Igazából ha régi nevedre veszed de addigra lesz új okmányod akkor ingyen átírják a nevet az újra, ha kéred, de felesleges bonyolítani ha úgyis megvan és érvényes még a régi.


Ha arra gondolsz, nem fognak utána nézni a hivatalos aktuális nevednek. Annyit néznek, hogy amilyen néven a foglalás van illetve amilyen érvényes személyit (vagy útlevelet) átadsz nekik a reptéren azokon egyezzen a név.

2013. máj. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
9,5 évig használtam az útlevelemet a lánykori nevemmel. A személyimben meg más volt. A lényeg, a foglalásodon és azon a papíron, amit használni akarsz, egyforma név legyen. A többi nem érdekes.
2013. máj. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, akkor azt hiszem maradok még egy kicsit a régi nevemnél, míg lezajlik az utazásos hercehurca. :)
2013. máj. 23. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!