Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » SÜRGŐS! American Airlines-sel...

SÜRGŐS! American Airlines-sel utaznék Austinba, de nem tiszta a poggyász rendszer. Felvihetem díjmentesen?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet, vasárnap utaznék Austinba (AA-val)

Az útvonal Ferihegy->London->Dallas->Austin (végig AA társasággal . Economy class. Egy jegyet vettem csak át kell szállnom. ) Nemzetközi( pl.: EUR-U.S.) utazás esetén a poggyászok ingyenesen felvihetőek, ha a limiten belül esnek.

A nagy poggyászom 157 cm az össz mérete és 22 kg. Ez ok.


De a kézipoggyászommal van egy "kis" gond. 114 cm lehet az össz mérete. Példának ezt adták meg (55x36x23), viszont az én poggyászom 46x42x26 ami szintén 114 cm. Felvihetem-e díjmentesen?


A következő kérdésem, ha Dallas->Austin útvonalat nézem, akkor az belföldinek minősül így? Mivel akkor fizetnem kell a poggyászért.


Létszíves mihamarabb válaszoljatok, nagyon fontos és köszönöm minden segítőkész válaszadó válaszát!



2013. máj. 24. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
A kézipoggyász oké, avval nem lesz gond, viszont mivel Dallasból Austinba belföldi járattal mész, érdekes kérdés lesz hogy hogy alakul a poggyász kérdés. Javaslom olvasd át az American Airlines szabályzatát erre vonatkozóan, mert teljesen mások a szabályok az AA-nál tengerentúli és belföldi járatok esetén. Ha egyben vetted a jegyed, az oké, de az első USA-beli városban át kell esned a belépési procedúrán, azaz bevándorlási tiszt, vám, csomag vizsgálat, majd ezután szállhatsz csak ár a belföldi járatra.
2013. máj. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen egyben vásároltam meg, az az egy jegyem van, mely egy útra szól (+ a return). A "procedúrával" számoltam, van már szálloda is foglalva (erről meg is van a bizonylat) és a "látványosságok" Holiday Tour is meg van. A poggyászban sem étel sem ital nincs, gyógyszeremmel kapcsolatban is van nálam igazolólap + lefordítottam angolra. Egyedül ez a Dallas->Austin, ami "kétesélyes", hogy minek fogják számolni/kategorizálni, mivel

FLIGHTS WITHIN THE UNITED STATES, THE U.S. VIRGIN ISLANDS, PUERTO RICO AND CANADA

Number of Bags Allowed*

One personal item: No charge


One bag carry-on: No charge



Checked bags. Charges may apply


Size and Weight Per Bag Allowed*

36 in/91 cm (total dimensions)


45 in/115 cm (carry-on) No larger than 22 in/56 cm long, 14 in/36 cm wide, and 9 in/23 cm high


62 in/158 cm (checked)

50 lbs/23 kgs (checked)

és így változnak a méretek is. + A carry-on, kötött. A hossznál(36cm) gondban leszek, mikor Dallasból Austinba megyek?


Ami még érdekel, 3 különböző géppel fogok repülni, de mivel a végállomásom Austin, ezért a csomagomat autómatikusan átpakolják majd Ferihegy-London közt? (Dallasban az ellenőrzés miatt kötelező lesz, hogy nálam legyen, ugyebár.)

2013. máj. 24. 20:56
 3/6 anonim ***** válasza:

a csomagodat atpakoljak, de ahogy az usaba ersz fel kell venned es be kell lepned hivatalosan az egyesult allamokba. utana csomag vissza es repulsz tovabb.


Neked nem kell fizetni 25 dollart a feladott poggyaszert sem, mert egyben van a jegyed es nemzetkozi utnak minosul a te esetedben az osszes jarat amire felulsz.


Kajat viszont usan belul te sem fogsz kapni.

2013. máj. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz ezzel gond, hisz egyben van a jegy. Azt gondolom tudod, hogy egyes járatok codeshare rendszerben működnek, szóval a járatszám AA lesz, de pl. Budapest-London között valószínű British Airways fog vinni. De nincs jelentősége, csak ne lepődj meg ha nem AA visz valahol. :)
2013. máj. 25. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jol irtak fentebb, nemzetkozi jegyed van, nem vonatkoznak rad a belfoldi gepeken levo csomag dijak, akkor sem ha belfoldi geppel mesz.

Ahol eloszor belepsz az USA teruletere (Dallas) ott fel kell venned a poggyaszt majd ujra leadni. Ez repter fuggo, volt olyan, hogy egyik terembol a masikba setaltam a boronddel, de volt olyan is, hogy kb. 5 metert mentem az egyik szalagrol le, a masikra fel. Minden ki lesz irva, illetve a repteri munkasok ugyis dirigalni fognak, ha latjak, hogy nem tudod mit kell csinalni :)


Kajat belfoldi jaraton nem adnak, javaslom vegyel valamit a repteren, de pl. ilyesmi lehet nalad, hogy balatonszelet, vagy pilota kekesz, legalabb nem fogsz ehen halni, de gyumolcs/zoldseget ne hozz!

2013. máj. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Huh, köszönöm szépen mindenkitől a segítőkész válaszokat!

A repülőjegyen végig American Airlines vagy írva, ahogy a járat számok is végig AA-k, de akkor nem lepődöm majd meg! Még egyszer köszönöm!

2013. máj. 25. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!