Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mit jelent az economy basic?

Mit jelent az economy basic?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pontosan mit jelent az economy basic egy repülőjegy esetében? Az economy a turista osztályt jelenti, nem? És az a basic szócska mit jelent? Mert a másik ahogy lehet jegyet foglalni ez: economy flex. Mi a különbség köztük? Kösziii :)

2013. jún. 4. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Foglalási flexibilitást jelent. Minden légitársaság máshogy nevezi el, így tudni kellene, hogy melyikről van szó, bár emlékeim szerint a TAP-nál és a Swissnél is ilyen nevek alatt fut a két osztály. Ugyanúgy turistaosztályra szóló jegyek, de az economy flex azért drágább, mert bizonyos díj fejében a foglalás után átfoglalható, dátum cserélhető rajta, esetleg bizonyos levonások után visszatéríthető, míg az economy basic bizonyára olyan, mint a fapados, foglalás után semmilyen változtatás vagy visszatérítés nem lehetséges.
2013. jún. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a turistát jelenti csak más szolgáltatások vonatkoznak rá mint pl. az economy flex-re vagy az economy basic plus-ra. A sima economy basicnél (pénz)visszatérítést nem tartalmazza az ár, míg a flexnél ez ingyenes. Valami ilyesmit jelent, a légitársaság honlapján utána tudsz olvasni.
2013. jún. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen! :)

egyébként a Lufthansáról van szó. Most hülyeséget kérdezek, de ha átszállásról van szó, akk igaz a csomagjaimat mindenféleképpen átpakolják a másik gépre? :D Mármint nem számít, h én csak "economy basic" jegyet foglaltam, ugye? :D

Egy másik légitársaságnál meg azt találtam még az economy basic csak a repülést foglalja magában. Mármint a többihez fel volt sorolva a poggyász, meg stb. Ilyen létezik, h nem vihet ez ember poggyász, bőröndöt magával? :O Bocsi a hülye kérdésért, de a többi opciónál( economy smart, ec. flex) oda volt írva a csomag, mint kiváltság...

2013. jún. 4. 16:31
 4/5 anonim ***** válasza:
lufthansanal nem kell aggodni ilyesmi felol. fapadosoknal kell kulon fizetni a feladott poggyaszert. (meg usa n beluli domestic flight nal) Poggyaszodat atrakjak persze.
2013. jún. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm szépen! :)
2013. jún. 5. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!