Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Tényleg átvizsgálják a laptopo...

Tényleg átvizsgálják a laptopokat a repülőtéren? Be is kell kapcsolni? Akkor is, ha nem akarom a fedélzeten használni?

Figyelt kérdés

[link]

Tudom, hogy hülye kérdés, de 1998 óta nem repültem, és akkor még gyerek voltam, szóval nem én intéztem a kézipoggyászt.

Lehet rajta letöltött zenei anyag?


2013. jún. 7. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Csak ki kell venni a táskából, azt külön teszed egy tálcára, átvilágítják és már pakolod is el. nem kell bekapcsolni, ha mindenkit átnéznének akinél laptop van, egy nap alatt se jutsz fel a gépre.
2013. jún. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez szép és jó, hogy kitalálták, de kb minden 4-ik utasnál nincsen ilyen eszköz. Vagy is ha mindent átakarnának vizsgálni akkor ehhez személyzet is sokkal de sokkal több kellene. Az átvizsgálás nem egy perc lenne, hanem akár 1 óra is, vagy több is. Megfelelö technika is kellene hozzá, és ez óriási összegekbe kerülne. Szerintem a reptéri illeték akár a duplája is lenne ebben az esetben ha így tennének, és akkor a repjegyek igen drágák lennének.

Szóval nem sehol nem tezsik ezt. Persze kiszedhetnek a sorból bárhol bármiko, akár apró darabjára is szedhetik a gépedet ha úgy érzik valami nincs rendben, de ilyet csak nagyon nagyon indokolt esetben tesznek.

Viszont mindig átvilágítják, így abban ne csempésszél fegyvert vagy drogot.

2013. jún. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Külön kell rakni és szúrópróbaszerűen átnézik. Ez annyiból áll, hogy megkérhetik kapcsold be, illetve mintát vehetnek a felületéről. Ez azért kell, hogy megvizsgálják nincs-e rajta például robbanószer maradvány.

Szóval ez leginkább azért van, hogy laptop vázba csempészett bombát ne lehessen felvinni, ami azért érthető és az utasok biztonságát is szolgálja...

2013. jún. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A lehetőségük megvan, gyakorlatban sosem élnek vele. Ki kell külön venni egy másik tálcára és felnyitni a képernyőt, ennyi. Kb. 30x utaztam laptoppal, még sosem kapcsolatatták be velem és nem is láttam senkit, akivel épp hasonló történt volna, mikor én mentem át a kapukon.
2013. jún. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
USA-ban szokás bekapcsoltatni a laptopokat, de ott sem mindenkinél, szúrópróba szerűen szokták csak ott is.
2013. jún. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

usan belul 5x repultem laptoppal es 1x sem kertek h kapcsoljam be. Persze nem is vagyok az a terrorista kulseju valaki :D


Europaban sem kertek soha. Volt ahol meg kulon talcara sem kellett tenni.

2013. jún. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. jún. 9. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!