Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Én félek a repüléstől, de...

Én félek a repüléstől, de júliusban a családdal repülővel kell Franciaországba mennem. Sajnos tériszonyom van, és nem tudom, hogy így hogyan fogok felszállni egy repülőre. ?

Figyelt kérdés
Ki tudja,hogy hogyan lehet legyőzni a tériszonyt?

2013. jún. 16. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Repülőn nem lesz bajod, maximum nem nézel ki az ablakon és ennyi.

Vegyél be egy nyugtatót felszállás előtt.

2013. jún. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Útban a repülőtérre nagyobb az esélyed meghalni, megsérülni, mint magán a repülőn / repülés közben.

A repülésben első a biztonság, ez mindenek előtt van.

Dollár milliárdokat öltek bele, hogy biztonságos legyen.

Ezek lebegjenek a szemed előtt =) Nem lesz gond!

2013. jún. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Repülő nem ugyanaz mint egy magas kilátóban vagy ilyesmi. Legalábbis nálam nagyon nem. Szóval repülőn lehet semmi bajod nem lesz. Szerintem ne vegyél be mindenféle mérget. Ha odafelé kicsit izgulsz is, visszafelé már nem annyira, aztán ha egyre többet repülsz, egyre kevésbé fogsz parázni. Nekem legalábbis ez volt. Meg segíthet ha erősen arra gondolsz, hogy épp a legbiztonságosabb közlekedési eszköz amin ülsz, úgyhogy nem lesz semmi bajod.
2013. jún. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy hasonló kérdéshez régebben írtak páran, hogy nekik is tériszonyuk van, de a repüléskor semmi poblémájuk nem volt. Beszálláskor kérd, hogy a folyosó mellé ülhess és semmi bajod nem lesz.
2013. jún. 17. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt is téma:

[link]


A lényeg innen:

Sziasztok!


Többen írták, úgyhogy nem egyedi jelenség, én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Tudniillik hogy a magas helyeken félek, de a repülőn nem, sőt élvezem.



Emlékszem, hogy az Eiffel-torony meghódítására csak úgy tudtak rávenni, hogy közben kitartóan szorongattam egyik kezemmel a korlátot, a másikkal pedig egy cognac-al teli laposüveget, ez kellő biztonságérzetet adott...


De a repülést - nemcsak nyugis utasszállítóval, hanem egymotorossal, helikopterrel is - imádom, és egyáltalán nem félek.



Sőt, ismerek egy közforgalmi pilótát, aki otthon a padláslétrára sem hajlandó fölmenni... :-), az Eiffel-toronyra meg még kevésbé volt hajlandó. Ugyanakkor kábé azóta repül, mióta én a világon vagyok. Mikor megkérdeztem tőle, hogy szerinte ez miért lehet így, azt mondta, hogy talán azért, mert a repülőn biztonságban érezzük magunkat.


Lehet valami abban a súlypont-dologban, ami egyik topictársunk előzőleg kifejtett...nekem is az jut eszembe lenézve, hogy milyen lenne, ha kiesnék...ez ugye, a repülőben viszonylag ritkán fordul elő.


Szerintem a tériszony nem önmagában a magasságtól való félelem, hanem inkább a biztonságérzet (túlzott) hiánya. Ráadásul öröklődik.. :-(

----

Mindenesetre tényleg nincs tériszony repülőben, még vitorlázóban sem, pedig ott többet látni, mint egy nagygépen.


-------

Én is valahogy így vagyok, amikor bent ülök az utaskabinban eszembe se jut, hogy úristen milyen magasan vagyunk.

De ha fel kellene menni egy hegy tetején lévő félig nyílt kilátójára (akár Jánoshegyen) kész, olyan tériszonyom van.


Amúgy én is imádom a repülést, de pld a sárkányrepülést (motorost is beleértve) félek kipróbálni, mert ott tuti tériszonyom lenne, mivel szabadban ül az ember.

-----

Nekem van egy ismerősöm és tériszonyos, de vitorlázó pilóta! És nagyon jó pilóta! Na ehez mit szóltok?

---

2013. jún. 17. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat.
2013. jún. 17. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!