Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ryanair névátirás hogyan?...

Ryanair névátirás hogyan? London Stansted-Budapest vettem jegyet férjemnek aug.1-re. Online becsekkolás még nem volt. Ilyenkor irják rá a nevet a jegyre vagy már akkor amikor kifizettem? Mert lehet névátirást szeretnénk az én nevemre.

Figyelt kérdés
Az online becsekkoláskor az én nevemet irjuk,akkor én leszek az utas vagy továbbra is ö,aki fizetett? Kicsit bonyolultan irtam le,de talán érthetö:))))
2013. júl. 16. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy ki fizet a jegy azé akinek a nevét megadtátok vásárláskor. Nem is tudom, hogy lehet online becsekkolni és átírni a nevet (valószínűleg nem).

Szóval azt lenne jó tudni, hogy foglaláskor az adatok megadásánál a te vagy a férjed neve szerepel.

2013. júl. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést.

Szóval vettél már jegyet a te nevedre, de átakarod íratni a férjed nevére??

Akkor addig amíg nincs a férjed nevére átíratva addig nem tudod be csekkolni.

Egyébként mi pont a múlt héten jártunk úgy a London Stansted reptéren, hogy lekéstük a Budapesti gépet, és át kellett íratni másnapra a jegyeket. Ott helyben kellett átíratni, és mivel online lehetőséget nem adták meg, így fejenként 110 fontba került a jegy ára.. Ugyanis ha a reptéren csekkolsz be akkor 70 fontot is lenyúlnak tőled..

Érdemes lenne felhívni a repteret és megkérdezni mit hogyan csinálj, mert sokszor többe kerül maga az átírás mintha új jegyet vennél..

JA és figyeljetek arra, hogy a London Stansted reptér elég szemét.. Legygetek kint már 2 órával még akkor is ha online csekkoltatok és a szabályzat szerint nem kell csak 40 perccel korábban kint lenni. Minket piszkosul megszívattak, jelenleg panasszal éltünk, és úgy néz ki nekünk lett igazunk..

2013. júl. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Érdemes lenne felhívni a repteret és megkérdezni mit hogyan csinálj"


Repteret? Mi közük hozzá?

2013. júl. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Stansted reptéren ott van a Ryanair kis irodája ahol adnak infőt.. Mivel a kérdező úgy írta hogy London Ryanair - Budapest , gondolom Angliában van. Akkor jobban jár ha felhívja a reptéren tartozkodó raynair irodáját vagy személyesen elmegy és sorba áll..(mi személyesen intéztük)
2013. júl. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem. Online elintézhető a névátírás. De marhára nem éri meg többnyire. Kb. 35e Ftba kerül. Ennyiért valószínű kap új jegyet...
2013. júl. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A névátírást szándékosan tartják magas áron a cégek, hogy ne érje meg üzérkedni a jegyekkel. Emlékeim szerint a Ryanair 110 eurót vagy fontot kér minden átírásért, magyarán alig fogsz jobban járni, mint egy másik jeggyel (jelenleg STN - BUD 132GBP)


Egyébként a Ryanair oldalán mindent megtalálsz az általános légifuvarozási feltételek alatt.


"Névváltoztatásra a járat menetrend szerinti indulása előtt legfeljebb 4 órával online (kivéve, ha már online bejelentkezett*) vagy a Ryanair reservation centrefoglalási központján keresztül (a nyitvatartási idő függvényében) van lehetőség."

2013. júl. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A névátírást szándékosan tartják magas áron a cégek, hogy ne érje meg üzérkedni a jegyekkel."


Így van és jól is van ez így. Máskülönben esély nem lenne száz forintos jegyekre lecsapni, mert tuti lenne egy csomó jegyüzér aki rögtön felvásárolja mindet.

2013. júl. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!