Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha van egy fizetett kézipoggyá...

Ha van egy fizetett kézipoggyász akkor az ingyeneset már nem lehet fel vinni a gépre?

Figyelt kérdés
repülés,csomag,kézipoggyász,repülő,
2013. aug. 24. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1 db vihető!!! Vagy az ingyenes kicsi VAGY a fizetős nagy. A kettő együtt nem! Legalábbis a sza*rágó fapadoséknál!
2013. aug. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
A kézipoggyászért nem kell fizetni, az ingyenes. A feladott bőröndért kell fizetni.
2013. aug. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2013. aug. 24. 12:44
 4/11 anonim ***** válasza:

"A kézipoggyászért nem kell fizetni, az ingyenes. A feladott bőröndért kell fizetni."


Kivéve a Wizzairt(vicc air) aminél a kis kézipoggyász ingyenes, a nagy, normál, pedig csak pénzért. Normális légitársaságok esetén minden benne van az árban.

2013. aug. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Gondolom wizzair? Vagy az ingyenes kicsit viszed, vagy a fizetős nagyot. Mindenképp csak egy kézi poggyász lehet.


"Legalábbis a sza*rágó fapadoséknál!"

Ahha... hát persze, sokkal jobb 30-50-100 ezer forintokért utazni "normális" társaságokkal, mint a wizzairrel ennek töredékéért és csakis azért fizetve amit igénybe veszel. Gondolkodj picit annak a fejével aki csak egy aktatáskával utazik: számára vajon nem bosszantó az egy "normál" társaság járatán, hogy ugyanannyit kell fizessen, mint az aki nagy kofferrel utazik? A wizzairnél nincs ilyen gond: aki kevesebb poggyásszal utazik az kevesebbet is fizet! Ez így is van rendjén a józan ész szerint is és egyre inkább kezdik a "normál" társaságok is átvenni ezt a szemléletet (pl. KLM).

2013. aug. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sok kalamajka van itt. Ezen az oldalon: [link] világosan leírják, hogy a feladott poggyász _mellett_ mindig ingyenes marad a kisméretű kézipoggyász (42 x 32 x 25 cm). Ha a kézipoggyász ennél nagyobb lenne, de még nem haladja meg a 56 x 45 x 25 cm-t, akkor kézipoggyász marad, felvihető a gépre, de fizetni kell érte.

El kell olvasni a légitársaság magyar nyelvű leírását - ilyen egyszerű...

2013. aug. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

13:23!


Nem tudom te hova utazol, de én Londonba megyek 2,5 hét múlva, a fapadosok közül a Ryanair ajánlotta legolcsóbb jegyet, mindennel együtt 34500 Ft. Aztán a Wizzair 36000 Ft, Easyjet pedig 41.000 Ft. Ellenben a British Airwaysnél 31.900-ért vettem meg a jegyet, akciósan! És cserébe nem úgy szállok be a gépbe, mint amikor a tehenet hajtják, központi reptérre érkezem, normális méretű kézipoggyász vihetek a gépre, plusz egy laptoptáskát. Fapadossal csak valami nagy akció esetén utazom, de mára már a fapados sem olyan olcsó, mint a beetetés időszakában. A nagy, felkapott városokban mint London, Párizs, stb, már nem igen van olcsó jegy. 1000 meg 5000 Ft között csak az tud utazni, aki Eindhovenbe megy mondjuk, vagy Brüsszelbe, csomag nélkül. De nem tudom ki hogy van vele, de nekem még egy hosszúhétvégére sem elég az ingyenes kézipoggyász, ha csomagot viszek, úgy meg már nem éri meg. A két legnagyobb sza*rágó a Ryanair és a Wizzair, az Easyjet egy fokkal normálisabb.

2013. aug. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ellenben a British Airwaysnél 31.900-ért vettem meg a jegyet, akciósan!"


Ilyen is van. Mindig meg kell nézni minden lehetőséget ezért. Senki nem mondta, hogy mindig minden körülmények között a fapadossal jársz jobban.

Ettől függetlenül többnyire a wizzairrel vagy ryanairrel olcsóbban lehet kijönni. Többnyire! De nem mindig!


A marhacsorda dolgot meg csak azok emlegetik akik nem utaztak még fapadossal csak valami halvány sejtésük van mert olvastak róla valami cikket vagy képzelgéseik vannak. Merthogy nem, sose éreztem, hogy marha csordaként kéne beszállni. De ezek szerint te ezt érzed minden villamosozásnál, buszra szállásnál, vonatra szállásnál ami kb. tök ugyanígy zajlik. Sajnálom, hogy így éled meg ezeket a dolgokat. Nekem semmi gondom nem volt még ezzel.

2013. aug. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a marhacsordás dolgot úgy értem, hogy be vagyunk zsúfolva egy sátorba, majd onnan lökdösődve kell feljutni a gépre. meg is zavaró, hogy nem utashídra áll a gép, hanem még nekem kell felgyalogolnom a gépre. azért ez nem megfelelő és pláne nem utasbarát! nekem legalábbis nem. busz, a metró, villamos egész más, azért a repülős utakon illene megkapni a megfelelő, emberbarát szolgáltatást.
2013. aug. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"azért a repülős utakon illene megkapni a megfelelő, emberbarát szolgáltatást."


Merthogy a repülő miért is más? Na mindegy, ha te erre vágysz, akkor menj mással, nincs ezzel baj. De én attól még nem érzem magam marhacsordának mert filléres fapadossal utazgatok. És nem szoktunk lökdösődni sem. :) Ja és amúgy normál társaságok is szoktak buszoztatni. Malév GH-nak eredetileg miért volt utaskiszolgáláshoz busza vajon? Csak nem azért, mert a Malév utasokat is buszoztatták? Ott se utashídon szállt be és ki mindig minden utas... mégse fikázta meg marhacsordázta senki...

2013. aug. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!