Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Wizzarinél nagyméretű kézipogg...

Wizzarinél nagyméretű kézipoggyászként használhatok sima utazótáskát? Szigorúak a méret és súlyszabályok?

Figyelt kérdés
Vinni akarok még kontaktlencsefolyadékot is, de az a baj, hogy 120 ml. Még sose repültem, nem tudom, hogy mennek a dolgok. Valaki leírná a tapasztalatit? Köszönöm!

2013. szept. 24. 03:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindegy, milyen táskát viszel, csak férj bele a keretbe. Nem tudom, fizetős vagy ingyenes kézipoggyászra gondolsz-e. Ha össze tudod hajtogatni a táskát a maximum megengedett méretre - bele tudod tömködni a keretbe - akkor nincs gond. Ezért jók az utazó, sport és hátizsákok, mert flexibilisek. Úgy kell megpakolni őket, hogy még hajtogathatóak legyenek. A súlyt egyébként annyira nem szokták nézni kézipoggyásznál, a méretet viszont gyakran. És igen, ha nem férsz bele a keretbe, akkor perkálni kell.


A kontaktlencse-folyadékkal kapcsolatban nem tudom. Szerintem a 120 ml már sok, nem hinném, hogy tennének kivételt a kontaktlencse miatt, de ennek utána kell járni. Szerintem nem engedik egyébként. 10 x 100ml a megengedett.

2013. szept. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A wizz-nél a legszigorúbbak! 120 ml-s folyadékot nem tudsz felvinni, az sem számít, ha csak két csepp van benne, mivel nem a folyadék térfogatát nézik, hanem a tartóedény űrtartalmát. Öntsd át valamibe, ami 100 ml-nél kisebb.
2013. szept. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem csak, hogy 100ml vagy kisebb üvegbe töltsd át, de a maximum 10db ilyen üvegedet egyetlen, max. 1L-s lezárható zacskóba is be kell csomagolnod. Régen csak a ziplockot fogadták el, de enyhítettek rajta, manapság már minden jó. Arra viszont figyelj, hogy egy egyszerű nejlonzacskó garantáltan 2-3L űrtartalmú lesz, ami nem jó.
2013. szept. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!