Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Légörvény! Leírnátok hogy mit...

Légörvény! Leírnátok hogy mit éreztetek, mire gondoltatok hogy éltétek meg amikor légörvénybe vagy egyéb kellemetlen helyzetbe kerültetek egy repülőút során?

Figyelt kérdés
Én ugyanis rettegek a repüléstől. Ennek megfelelően nem is sűrűn repülök. Max. évente egyszer, ha nyaralni megyünk. 2-3 órás repülőutakat még úgy-ahogy kibírok, bár volt már pánikrohamom amikor a legutolsó sorban ülve a légiutas kísérők kávét főztek és én megérezvén a kávéfőző égett szagát azt hittem a gépen ég valami. Vicces, de sajnos így van.De eddig nagyon kellemes és sima útjaim voltak. Volt amikor még tetszett is a repülés ,ezidáig. Ugyanis most nyáron egy 1.5 órás repülőút során megéreztem milyen az a légörvény... Kb. 10 percig tartott amikor hirtelen süllyed-emelkedett és természetesen dobált a gép. Hát akkor eldöntöttem magamban, ha most az egyszer szerencsésen földet érünk akkor soha többé nem ülök repülőre. Ezzel most is így vagyok.De kíváncsi lennék, hogy aki többet repül, vagy munkájából kifolyólag ez elkerülhetetlen, hogy lehet ezeket a helyzeteket ott fent ésszerűen kezelni, túlélni?

2013. okt. 8. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű: amíg a sztyuvik nem pánikolnak addig neked se kell. Igen, tanítják nekik, hogy legyenek nyugodtak minden helyzet, de hidd el, hogy valós életveszélyre képtelen bármilyen kiképzés felkészíteni. Mármint megtanulhatják mit kell olyankor tenni, de tuti, hogy nem ugyanolyan mosolyogva fogja csinálni mint eddig. Szóval ha valóban félni kell, mert mondjuk leállt az egyik hajtómű akkor már a sztyuvik se lesznek annyira vidámak. Na akkor kezdj aggódni te is. Addig minek?
2013. okt. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyszerűen gondolj úgy rá, mint egy buszra, vonatra.


Ott is frászt kapsz, ha a busz belemegy egy kátyúba? Kétlem :) A levegőben a légörvények az ilyen "kátyúk". Ha dobálódik a gép, akkor éppen rossz az aszfalt :)


Ha valóban vészhelyzet van, be fogják jelenteni, mivel fel kell rá készülniük az utasoknak. Amíg nem szólnak, hogy vedd fel az oxigénmaszkot, vagy hajolj az előtted lévő ülésre, vagy készítsd elő a mentőmellényt, addig nincs baj. Addig okod sincs izgulni.


Az járművek meg ilyenek - néha rázkódnak :) De személy szerint egy jó kis BKV busz sokkal megrázóbb élménynek tartom, mint a legrázósabb repülést (holott egyszer repültünk egy bazinagy viharban - na, ott tényleg rázkódott a gép - a villámcsapás lenyűgöző látvány a levegőből :D)

2013. okt. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is szoktam kellemetlenül érezni magam... amikor a csajok nem hozzák hátulról a kávét. :)
2013. nov. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!