Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha utazunk repülőgépen, akkor...

Ha utazunk repülőgépen, akkor mennyi ideig érezzük magunkat, hogy belenyomódtunk a székbe?

Figyelt kérdés

Amikor a repülő kereke elhagyja a kifutópálya aszfaltot és meredeken száll felfelé akkor az utasok úgy érzik mintha belepréselődtek volna az űlésbe.És az meddig tart,amíg el nem éri a 10 ezer m utazómagasságot vagy rövid ideig,mert mire az utazómagasságot eléri az kb.20 perc.

Szóval olyan sokáig tart az az érzés vagy nem?


És a leszállás,az nem vészes ugye?



2013. okt. 12. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Bár nem repültem olyan sokszor, de nem tart olyan sokáig. Talán 1-2 perc vagy még annyi se ez a préselős időszak.

Míg egyenesbe áll a gép az jóval több idő, de az elején ez a kis(?) kellemetlenség önmagában nem sok idő.

2013. okt. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pár másodperc inkább. Csak a hirtelen elemelkedés, meg esetleg utána még egyszer, amikor feljebb megy.

Semmi borzalmas vagy különös nincs benne, elsőre érdekes, aztán ennyi.

A leszállásnál "fordított" az érzés, kicsit olyan, mint amikor autóval nagy sebességgel buckára hajtunk, és "felrepülünk" az ülésben.

Egyik sem vészes.

2013. okt. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Leginkább induláskor, a kifutón történő gyorsuláskor érezni, a levegőben már nem.
2013. okt. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmi kellemetlen nincs benne.
2013. okt. 13. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én imádom ezt az érzést, nagyon érdekel az űrhajózás és ilyenkor érezhetem magam a legközelebb egy űrhajóshoz felszálláskor :)
2013. okt. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"és ilyenkor érezhetem magam a legközelebb egy űrhajóshoz felszálláskor :)"


Jah... hogyne. Szinte ugyanakkora erők hatnak mindkettőre. :))

2013. okt. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!