Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Angliából Magyarországra...

Angliából Magyarországra nincs határellenőrzés angol oldalon, pedig belépsz a Schengeni zónába? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Életemben kétszer jártam Angliában, először 3 éve, akkor nem emlékszek nagyon az ilyen ellenőrzésekre, mert első repülős utam volt, de idén év elején megint voltam, és Angliába befelé elég szigorú határellenőrzés volt, viszont amikor felszálltam a budapesti gépre, akkor semmilyen útiokmány ellenőrzés nem volt az angol reptéren kilépésnél, olyan volt, mint amikor a schengeni övezeten belül repülök pl. Németországba. Másnál is előfordult már ilyen? Angliában ez a szokás?

2013. okt. 12. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mit kellene ellenőrizni rajtad leszallasnal, ha felszállás elott mar ellenőriztek az útleveled/szemelyidet es uniós tagországból jössz es oda érkezel???
2013. okt. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
leszálláskor minek ellenőrizzenek annyit? indulásnál átvizsgálnak, ha induláskor nem voltál bűnöző, akkor leszállás után sem leszel az.
2013. okt. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Már voltam Romániában és Bulgáriában is repülővel, ezek is EU-s, de nem Schengeni országok, mint Anglia, és ezekben volt az országból való kilépéskor is ellenőrzés, mielőtt felszálltam volna a pesti gépre.
2013. okt. 12. 21:49
 4/12 anonim ***** válasza:
Csak érdeklődöm, hogy szerinted,a mikor odamesz becsekkolni, mit csinálnak, nem ellenőriznek? Amikor oda érsz a biztonsagi ellenőrzéshez, nem ellenőriznek? Amikor beszállnal a gépbe, nem ellenőriznek? Akkor lépsz ki adott országból, nem?
2013. okt. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Arról beszélek, hogy amikor már megvolt a biztonsági ellenőrzés, és beengednek a légi oldalra, de ezek után, hogyha nem a schengeni övezeten belül repülsz át egy másik országba, hanem kilépsz onnan Romániába, Angliába vagy akár Afrikába, akkor el kell slattyogni egy Passport Control bódéhoz, bemutatni az útleveledet, aztán onnan beegednek egy mégjobban ellenőrzött részre, ahonnan azon gépek kapujai érhetőek el, amik kirepülnek a schengeni övezetből pl. Marosvásárhely, Kairó, New York.


És amikor mentem Angliába, akkor Magyarországról kilépésnél volt ilyen, viszont Angliából kilépésnél nem, viszont amikor Bulgáriába és Romániába mentem és ezekből jöttem haza, akkor Bulgáriából/Romániából való kilépésnél is volt ilyen.

2013. okt. 12. 21:56
 6/12 anonim ***** válasza:
De mi a pcsanak lenne európai uniós tagállamok között???
2013. okt. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azért, mert vannak olyan európai uniós tagállamok, amik nem részei a schengeni övezetnek (Anglia, Románia, Bulgária, Írország, Ciprus) ezért ezeknél továbbra is van határellenőrzés, csak útlevél helyett elég a személyi is.
2013. okt. 12. 22:01
 8/12 anonim ***** válasza:
Van ellenőrzés: sorba kell állni, megnézik az útlevelet, aztán üdvözölnek.
2013. okt. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem mindig megnézik az útlevelem Angliában és Magyarországon is.
2013. okt. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ellenőrzés legutóbb Londonban.
2013. okt. 13. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!