Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha nem saját gyerekkel utazunk...

Ha nem saját gyerekkel utazunk, kell akármilyen papír, vagy engedély a repüléshez?

Figyelt kérdés

Barátnőm keresztlányával szeretnénk Svédországból, Magyarországra utazni, és a kislány (7) szülei azt mondták, ők úgy tudják, kellenek papírok, (szülői beleegyezés stb) ha nem a saját gyerekünk...

Én kételkedem ebben de jobb megkérdezni.



2013. okt. 19. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, kellenek papírok.
2013. okt. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, legyen nálad papír amit a két szülő aláír, hogy engedélyezik veled az utazást. Aztán a reptéri alkalmazottól függ, hogy kéri-e, de ha pont kérik, akkor ne legyen gondotok az utazásnál.
2013. okt. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy kelljen, de elvileg kérhetik. Jobb ha van nálad, abból baj nem lehet.
2013. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
és van ehhez valami formanyomtatvány, vagy akármi? vagy egyszerűen itthon csinálhatunk egyet? Valakinek van tapasztalata?
2013. okt. 19. 19:58
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem elég egy nyilatkozat, jobb angolul, hogy ne legyen probléma.

Annyi elég benne, hogy mi XY és ZY (útlevél és egyéb adatok) hozzájárulunk, hogy AB (adatok) a gyermekünkkel (adatok) ekkor és ezen a járaton Magyarországra utazzon.


+ két tanúval írassátok alá.

Nem kell cifrázni, ennyi szerintem elég.

2013. okt. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez a hivatalos állásfoglalás:

A kiskorúak utazásához az érvényes útlevél vagy személyazonosító igazolvány mellett a gondviselő hivatalos (legalább két tanúval ellátott) írásbeli hozzájárulása ajánlott, amennyiben ő nincs a kiskorúval, tehát a kiskorú egyedül vagy más felnőtt kíséretében utazik.

Tehát ajánlott.

2013. okt. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ajánlott de amúgy nem kötelező. Szóval ilyen biztos ami biztosnak jó ha van, de úgyse fogja senki sehol kérni.


Na persze ha román állampolgárok vagytok akkor más a helyzet... ott 18 éves korig kötelező, még a wizzair is felhívja erre a figyelmet románok esetén.

2013. okt. 20. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De, kötelező. Én a saját gyerekemmel mentem, de nem volt velünk az apja és kellett az igazolás, hogy én vagyok a gondviselő, ha együtt éltünk volna akkor tőle kellett volna egy nyilatkozat. Sőt, ezt hivatalos helyen le kell fordíttatni angolra, lepecsételtetni, és nemzeti szinű szalaggal átfűzni. Nekünk kérték kiutazáskor is, meg amikor haza jöttünk is. Pedig, mopndom az én gyerekem, és akkor volt 15 éves 170 cm, tehát, akár felnőttnek is nézhették volna.
2013. okt. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
bocs: mondom
2013. okt. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó hagyjuk már a hülyeséget... Nemzeti színű szalag meg hivatalos fordítás? Minek szivatod a kérdezőt? :-D
2013. okt. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!