Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mi van akkor ha mondjuk...

Mi van akkor ha mondjuk hóvihar miatt törlik a járatot?

Figyelt kérdés

Mi történik akkor, ha mondjuk decemberben, amikor repülnék haza Helsinkiből hóvihar miatt a járatot törlik? Akkor egy későbbi géppel repülhetek vagy elúszik a repülőjegyem, amit már nyáron lényegében megvettem? És újra kell vennem vagy mi történik ilyenkor?

Vagy utazhatok ugyanazon légitársaság, de későbbi gépével?

Első ilyen téli utam lesz és ettől tartok egy kicsit, hogy pont hóvihar lesz aznap, amikor mennék haza.

Köszi a segítséget!



2013. okt. 28. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

ülhetsz a váróban, általában osztanak a jegy bemutatásával üdítőt, kekszet vagy adnak kupont, amit beválthatsz valamelyik ott lévő kajáldánál

és persze a következő géppel elrepülhetsz, pótolni fogják a gépet, ha már lehet repülni, nem kell új jegyet venned, nem vész el a jegyed, csak később érkezel

2013. okt. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Helsinkiben élek sokszor utazom, de soha nem törölték még a járatom. Sőt nehezebb hóviharban magára a reptérre kijutni, mint onnon elrepülni. Szóval inkább arra figyelj, hogy időben indulj el a reptérre ilyenkor késnek a buszok és nehéz taxit fogni. Ha esetleg a géped késik, akkor kapsz infót a reptéren. Egyébként létezik egy jogszabály abban mindent leírnak. Googlizz erre: légiutasok jogai. De mondom, Helsinkiben fel vannak készülve a hóra, ha nem így lenne bezárhatnák egész télre a repteret :).
2013. okt. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem bízd rá magad a légitársaságra, és az időjárásra.

Ha nem görcsölsz ezen túl sokat, többnyire sem hó, sem motorhiba nem történik. Ahogy az lenni szokott.

Ha meg akár hó, akár hajtómű leállás lesz, ráérsz akkor segítséget kérni.

2013. okt. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Elúszik a repülőjegyed és újat kell venni??? Ember, te nagyon nem vagy tisztában a jogaiddal, gyorsan olvass utána!!

Röviden:

Ha időjárás miatt törölnek akkor utazhatsz később vagy visszafizetik a vételárat. Kártérítés nem jár.


Ha a légitársaság saját hibája a törlés akkor pedig ezen felül még kártérítés is járhat (250-400 euro)



Olyan nincs, hogy elveszik a jegy, kivéve persze ha nem jelensz meg, de az már a te hibád :)

2013. okt. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! :)

Megnyugodtam, de nagyon.

Én amúgy Espoo-ban élek és az első téli haza repülésem lesz most. :D

2013. okt. 28. 19:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Az előzőek jól írják, nem kell aggódni, ide fogsz érni. Nekem már volt egy párszor, hogy törölték a gépet. Az még a jobbik eset volt, amikor itt Budapesten közölték, hogy a Dohai járatot törölték, de megoldották, attak egy másik gépre jegyet, Frankfurton keresztül feljutottam Dohaba másnap reggel, és innen folytathattam tovább az utam. KÁRTÉRÍTÉST IS KAPTAM! Amikor pedig már egy külföldi reptéren közlik, akkor persze már nem tudok hazamenni. Ott a reptéren vagy pénzt adnak, amit levásárolhatsz, vagy kupont/kaját...
2013. okt. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!