Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Az AirBerlin légitársasággal...

Az AirBerlin légitársasággal lehet Budapesttől Münchenig repülővel utazni (átszállás nélkül)? Közvetlen járat indul Budapesttől Münchenig?

Figyelt kérdés
2013. okt. 30. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Az Air Berlin nem indít közvetlen járatot Bp-München között!


[link]

2013. okt. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem :/ Innen csak a Lufthansa indít közvetlen járatot Münchenbe ha jól tudom...
2013. okt. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Budapestről csak a Lufthansa-nak van közvetlen járata Münchenbe. Bécsből van a Lufthansanak, Austriannak és a Nikinek.
2013. okt. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Railjet vonatot, lassab ugyan, mint egy repülő, de kényelmesebb.
2013. nov. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: Gondolom még csak fapadosokkal utaztál...

Igaz tényleg kényelmes a Railjet, de egy fokkal sem jobb mint a repülő szerintem. Nem beszélve róla, hogy a repülő kinn van másfél óra alatt, és kapsz kaját is meg innivalót is, ellentétben a vonattal, amivel 7 és fél órát zötykölődhetünk, és közben nem kapunk ételt-italt csak borsos árakon. Igaz valamivel olcsóbb a vonat.

2013. nov. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nemcsak fapadossal utaztam, de nekem egy repülős út ilyen viszonylag kis távon, ahol teljesen színvonalas, közvetlen vasúti közlekedés is van, túl nagy macera. Kimenni a reptérre, ott intézni a sok intéznivalót, ellenőrzések, stb. Ugyanez kétszer mindkét városban, csomagért tülekedni, bebuszozni a városba, stb. A végén ott van az ember, hogy időben nem sokat nyert, ellenben rohangálhatott fel alá. A vonatra ezzel szemben felülsz a Keletinél, leszálsz a Hauptbahnhofon, és ott is vagy München belvárosában. 7 óra az út, rendben, de azt a 7 órát eltölti az ember ülve, relaxálva, dolgozva, tanulva, akárhogy. Nincs kaja, na és. Ekkora távolságban úgyis jó ha adnak két falatnyi szendvicset. De fontos kihangsúlyozni, hogy nem a mucsaröcsögei sebesvonatról van szó, mert egy olyannal én sem szaroznék, hanem mennék a repülővel.
2013. nov. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát látom, ebben különbözünk... :D A repjegyet megvenni, kb. ugyanannyi macera, mint a vonatjegyet. Mivel ha kiutazik az ember, nyilván visz magával egy kb. 20kg-os bőröndöt. Hát nagyon élvezetes azt a vonaton cincálni, pláne feltenni a fejem fölött lévő csomagtartóra, mivel az ülések között lévő "csomagtartó rész" számomra eléggé megbízhatatlan. Mielőtt elindulunk, tájékozódunk, hogy milyen a helyi közlekedés a városba, érdemes-e taxizni, vagy tökéletesen lehet menni metróval vagy busszal. A Müncheni reptér speciál tökéletes a helyi közlekedés szempontjából. Ott az S-Bahn amivel gyorsan bent is vagy a város központjában. Az igaz, hogy a vonat a Hbf-re fut be, de az már közel sem biztos, hogy a szállásod is itt van. Innen ugyanúgy bumlizhatsz. Jó igaz, hogy a Railjet nem egy kis elővárosi FLIRT, hanem jóval magasabb a színvonala, de engem ettől függetlenül nem vonz. Bécsig tökéletes vele az út, gyors viszonylag olcsó. Nekem az még barom nagy hátrány benne, hogy ugyebár azt nem garantálják, hogy te menetiránnyal szemben ülsz. Nekünk az utazásaink során nagy többségben sikerült mindig egy olyan helyet kapnunk, ami menetiránnyal háttal volt, és még csak nem is 4-esben. Úgyhogy az a 6 óra amíg háttal úgy zötykölődtünk, hogy az előttünk lévő ülés támláját nézegettük fantasztikus volt. Az óta már nem nagyon vonz, ez a vonatozzunk külföldre stílus. És már Bécsbe sem vonattal, hanem busszal megyünk feleárért....
2013. nov. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!